Android için Amazon uygulaması arayüzünü yeniledi


02 Nisan 2021 Cuma 10:20
ABONE OL
Android için Amazon uygulaması arayüzünü yeniledi

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon, Android uygulamasını güncelledi. Menülerin, profil bölümünün ve ayarlar sayfasının yerlerini değiştirdi. Uygulamanın görünümünü yeniden tasarlayan şirket, tüm fonksiyonlarını derli toplu hale getirerek işlevselliğini ve kullanışlılığını da artırdı.

Amazon Android uygulaması artık daha işlevsel

Amazon’un Android uygulamasının önceki sürümünde sol tarafta bir menü vardı. Hesap seçenekleri ve ürünler ile ilgili tüm ayarlar burada yer alıyordu. Ancak menüde her şey iç içeydi ve kategorize edilmemişti. Bu durum da uygulamanın kullanımını zorlaştırıyordu.

Amazon, yeni güncellemeyle bu menüyü tamamen kaldırdı. Alt kısma Ana Sayfa, Profil, Sepet ve Menü düğmelerini içeren sekme çubuğu ekledi. Artık hesap ayarları, müşteri hizmetleri ve ürünlerle beraber diğer tüm işlemler bu sekmeden yapılabilecek.

Amazon, uygulamanın yazı tipinde de değişiklikler yaptı. Profil ve Menü sekmelerindeki yazıların boyutunu büyüttü. Tüm bu yenilikler şirketin iOS uygulamasında halihazırda bulunuyordu. Bugünden itibaren ise Android kullanıcılarına sunulmuş oldu. Amazon’un Android uygulamasını telefonunuza yüklemek veya güncellemek için şu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Amazon tartışmalı logosunu da değiştirmişti

Amazon, Ocak ayında mobil uygulamaları için yeni bir logo kullanıma sunmuştu. Logo dikkatli incelendiğinde, üst kısmındaki mavi şerit nedeniyle toothbrush moustache adı verilen bıyık türünü akıllara getiriyordu. Söz konusu bıyık türüyle özdeşleşen iki tarihi isim var. Biri Charlie Chaplin, diğeri ise Nazi diktatörü Adolf Hitler.

Amazon logosu

Uygulama simgesine bakıp şeridi Adolf Hitler bıyığına benzeten kullanıcılar, Amazon’a tepki göstermişlerdi. Sosyal medyayı ikiye bölen tartışmalara Amazon’dan cevap gecikmedi. Şirket, Mart ayının başlarında mavi bant şeridini kaldırıp küçük birkaç dokunuş ile uygulama simgesini yeniden tasarladı.

Amazon sözcüsü logodaki değişikliklere ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Her zaman müşterilerimizi memnun etmek için yeni yollar araştırıyoruz. Yeni simgeyi, müşteriler alışveriş yolculuğuna telefonlarında başladıklarında; tıpkı kapı adımlarında kutularımızı gördüklerinde yaptıkları gibi beklenti, heyecan ve neşe uyandıracak şekilde yeniden tasarladık.

Şirket, Adolf Hitler benzetmesiyle alakalı ise herhangi bir yorum yapmadı.
yazarFaruk Doğan

2000 yılında Hatay'da doğdu. Birçok teknoloji sitesinde çeviri ve freelance editör olarak çalıştı. Teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net ailesinde sürdürüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 gün önce

Arayüz olarak en kullanışsız ve güzel gözükmeyen uygulama. Baştan tasarlanması lazım. Amazon kalitesine yakışmıyor.

" Android için Amazon uygulaması arayüzünü yeniledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android için Amazon uygulaması arayüzünü yeniledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için Amazon uygulaması arayüzünü yeniledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!