Okunma

Android Telefonlardan Satış Rekoru!


10 Kasım 2010 Çarşamba 16:30
Android Telefonlardan Satış Rekoru!

Cep telefonları artık SMS atabileceğiniz, arada e-postalarınızı kontrol edebileceğiniz ve görüşme yapabileceğiniz basit cihazlar değiller. Onlar şimdi 720p HD video kaydı yapıp oynatabilen, kapasitif dokunmatik ekranlara sahip, televizyon ve navigasyon olarak faydalanabileceğiniz akıllı aygıtlar.

 

Akıllı telefonların yükselişinde, Google Android işletim sistemi de önemli rol oynuyor. Google Android ile donanmış akıllı telefonlar, 2010’un üçüncü çeyreğinde önceki yıla oranla yüzde 96 yükseliş gösterip 20 milyon adetten fazla satış yapmayı başardılar. Bu başarı Android’i, Symbian’dan sonra en popüler mobil işletim sistemi haline getirdi.

Apple ve diğerleri ne alemde?

Nokia’nın desteğini halen arkasında bulunduran Symbian, yüzde 36.6 pazar payı ve 29 milyon adetlik satışla liderken, Android 20 milyon adetlik satış ve yüzde 25.5 pazar payıyla ikinci, Apple 13.5 milyon adet satış ve yüzde 16.7 pazar payıyla üçüncü durumda.

 

Üçlüyü RIM, 12 milyon adetlik satış ve yüzde 14.8 ile izlerken, Microsoft Windows Mobile, 2.3 milyon adetlik cihaz satışı ve yüzde 2.2 pazar payıyla beşinci olabildi.

:: Sizce en iyi mobil işletim sistemi nedir?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android Telefonlardan Satış Rekoru! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Telefonlardan Satış Rekoru! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Telefonlardan Satış Rekoru! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "