Okunma

Android’e Flash Kısıtlaması


27 Şubat 2010 Cumartesi 16:14
Android’e Flash Kısıtlaması

Windows Mobile’a artık destek vermeyeceğini açıklayan Adobe artık sadece Windows Phone 7 Serisine odaklanacağını belirtmişti. Bu durum kullanıcıların canını sıksa da duruma gerekçe olarak, Microsoft’un Windows Mobile 6.5’i düşük sistem kaynaklarına sahip cihazlarda kullanmaya devam edecek olması ve bu cihazların düşük performansları ile olumsuz sonuçlara sebep olabileceği gösterilmişti.


Android‘in ete kemiğe büründüğü en başarılı ve en çok satan cihazlardan birisi HTC Hero.

Benzer bir durum da Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için geçerli. Adobe, daha önce de yaptığı açıklamalarda, hem yazılımsal hem de donanımsal anlamda en alt seviye olarak belirlenen kıstasları taşımayan cihazlarda, flash desteğine olanak tanımayacaklarını belirtmişti. Donanımsal anlamda ARM Cortex-A9 veya denk işlemcileri (Qualcomm Snapdragon, TI OMAP3) zorunlu kılan Adobe, 50 MB ramin altındaki cihazlarda da flash kullanımının mümkün olamayacağını ifade ediyor. Bu durum sonrasında HTC Hero, Motorola Cliq, Samsung i7500 Galaxy gibi cihazların flash desteğinden legal olarak mahrum kalması şimdiden kesinleşmiş oldu.

:: Bu durum Androidli telefon tercihinizde bir değişime yol açacak mı?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android’e Flash Kısıtlaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android’e Flash Kısıtlaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android’e Flash Kısıtlaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "