Okunma

AOC 419Ph LCD Monitör


27 Mayıs 2009 Çarşamba 15:50
AOC 419Ph LCD Monitör

AOC’nin dev ekranlarından olan 419Ph, kullanıcılara Full HD çözünürlüğü esnek bir ayak sistemiyle sunuyor. Öyle ki ekran geri yatabildiği ve düşey eksende hareket edebildiği gibi yükseklik ayarı konusunda da bir esneklik sağlıyor. Açıkçası bu kadar dev bir monitörde, yükseklik ayarı görmeye alışık olmadığımızı söyleyebiliriz. Hatta genel eğilim, ayakların yeteneklerini gittikçe azaltmak olarak özetlenebilir.

AOC’nin bu monitöründe kullanıcılara Full HD’nin de üzerinde bir çözünürlük sunuluyor. Bu monitörde sunulan oran 16:10 olduğu için, 19:9’luk 1920×1080 yerine 1920×1200 piksellik bir çözünürlük sağlıyor.

Ekran Özellikleri ve Bağlantılar

Üründeki gelişmiş kontrast oranı 6000:1 seviyesinde. Panelin parlaklığı alışılmış değer olan 300 kandela yerine 400 kandela seviyesinde ve panelden bu anlaşılabiliyor. Paneldeki gecikme 5 ms düzeyinde. Açıkçası ürünün özellikleri bundan ibaret değil. Bağlantı seçenekleri ve yetenekli ayak sistemi de bahsedilmeyi hak ediyor.


Önde bulunan kumanda paneli

Üründeki bağlantı seçeneklerine baktığımızda karşımıza HDMI, DVI ve D-Sub görüntü girişleri çıkıyor. Bu konuda monitöre eksik bulmak imkansız. Bunun yanında tümleşik hoparlör sistemi için 3,5 mm’lik bir giriş ve HDMI aracılığıyla gelen sesi dışarıya aktarmak için bir de 3,5 mm’lik çıkış mevcut. Eksik var mı? Yok!


Soldan sağa; HDMI, DVI, D-Sub görüntü bağlantıları ve 3,5 MM ses giriş ve çıkışları.

Yetenekli Ayak ve Diğer Özellikler

Üründe bulunan ayak sayesinde yükseklik ayarı yapılabiliyor. Ayrıca bu ayak sayesinde monitörü isterseniz dikine de kullanabiliyorsunuz. Ürünün üzerinde iki farklı ayak sistemi için vida yuvaları olsa da yanında gelen ayak, pivot özelliğii sağlayan sistemi barındırıyor.


Soldaki konum için değişik bir seçenek mevcut ama kutuya dahil değil.

USB Çoklayıcı Rahatlığı

Ayrıca bu monitör üzerinde iki tane 3’er Watt çıkış gücüne sahip hoparlör de var. Bunun yanı sıra, dört tane USB 2.0 standardında USB bağlantısını monitörün arkasındaki çoklayıcıyla kullanabiliyorsunuz.Açıkçası bu çok büyük bir ferahlık yaratıyor. Her şey kasanızın arkasından masaüstüne gelmek zorunda kalmıyor.

Yorumlar

Full HD ve bunun hemen üzerindeki WUXGA çözünürlükte bir monitör arıyorsanız, AOC 419Ph işinizi görecektir. Özellikle de kullanıcılara sunulan ek özellikler konusunda bu monitör çok yetenekli. Yüksek ayak ve dönebilen ekran kullanıcılara her türlü konumda rahat etme fırsatı sunarken bağlantı seçenekleri ürünün fiziksel yeteneklerini tamamlıyor. 5 ms gecikme süresi şu an için orta seviye kabul ediliyor da olsa FPS tarzı oyunlarda dünya sıralamasında başa güreşmiyorsanız hayatınızı fazla etkilemeyecektir.

AOC 419Ph
LCD Monitör

Çözünürlük: 1920×1200 (WUXGA)
Görüntü girişi:
D-Sub, DVI ve HDMI
Diğer girişler:
USB 2.0 ve 3,5 mm ses girişi
Çıkışlar:
4x USB 2.0 yuvası ve 3,5 mm ses çıkışı
Parlaklık: 400 kandela
Karşıtlık: 6000:1
Gecikme süresi: 5 ms

Üretici: AOC
Ülkemize getiren: Logosoft
Telefon:
(216) 528 61 61
Fiyatı: Firmaya sorunuz

:: Pivot ayaklı monitörler ilginizi çekiyor mu?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “AOC 419Ph LCD Monitör”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    süper

  2. SDN Okuru dedi ki:

    fiyatı ne kadar fiyatı ???

" AOC 419Ph LCD Monitör konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AOC 419Ph LCD Monitör ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AOC 419Ph LCD Monitör ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "