Okunma

App Store artık iTunes’ta yok!


13 Eylül 2017 Çarşamba 11:00
App Store artık iTunes’ta yok!

PC ve Mac için iTunes uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte App Store kısmı tarih oldu. iTunes 12.7 sürümüyle sadece müziklere, filmlere, TV şovlarına, podcastlere ve sesli kitaplara odaklanacak şekilde güncellenmiş durumda!

iTunes üzerinden uygulama güncellenemeyecek!

Uygulamaları, kitapları veya zil seslerini eş zamanlayıp iOS aygıtınıza aktarmak için iTunes kullanıyorsanız, bundan böyle bunları bilgisayarınız olmadan yeniden indirmek için iOS’taki yeni App Store, iBook veya Ayarlar’dan Sesler bölümünü kullanmanız gerekecek. Güncelleme sonrası iTunes uygulaması açıldığında da kullanıcıların karşısına bir uyarı penceresi getiriliyor.

17-09/13/itunes-127-pc-mac-sdn-02.jpg

(iTunes’ta artık olmayan App Store görünümü)

iPhone, iPad ve iPod touch için uygulama veya zil sesi eş zamanlama yeteneğini kaybeden iTunes, haliyle kullanıcıları da bir anda böyle bir değişiklikle şaşırttı. Öte yandan bunun kullanıcılar için büyük kolaylık olacağı da ortada.

iTunes uygulamasını temel amacına geri döndüreceği düşünülen bu değişiklik sonrasında, iTunes U içerikleri de Podcast kısmına, internet radyo istasyonları ise müzik kütüphanesi kenar çubuğuna aktarılmış.

:: iTunes 12.7 ile gelen bu değişiklik konusunda siz ne düşünüyorsunuz?


yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“App Store artık iTunes’ta yok!” üzerine 5 yorum

 1. ahgjend dedi ki:

  ***** buradan yükleyeceğiniz sürüm en güncel app store olan sürüm (19.10.2017 tarihi için geçerli)

 2. kaya dedi ki:

  Kendi zil sesimizi nasıl yapacağız

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Çok saçma bir olay. iPhone 4S kullanıcısıyım, telefonumdan memnunum ancak Wi-Fi'si bozuk olduğu için uygulamalarımı iTunes üzerinden güncelleyebiliyordum. iTunes'u yeni sürüme güncellemediğim takdirde sıkıntı olmaz umarım.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle absürd bir gelişme.. Ben iPad'e yükleyeceğim yazılımı PC ile seçemeyeceğim demek oluyor. Yani iPad veya iPhone arabirimi ile istediğimizi sağlayan uygulama aramaya çalışacağız. 😛

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bence mantıksız dı. bilgisayarda kullanamadığımız uygulamayı indir telefonla eş zamanla ne gerek var. telefona indir.

Yorum yazın

Geri bildirim