Apple Fitness Plus tanıtıldı: Yeni bir fitness asistanı


15 Eylül 2020 Salı 20:42
Apple Fitness Plus tanıtıldı: Yeni bir fitness asistanı

Apple’ın Türkiye saati ile 20.00’de başlayan etkinliğe Tim Cook Covid-19 hakkında konuşmasıyla giriş yaptı. Heyecanlı bir giriş yapan Cook, etkinliğin Apple Watch ve aslında iPad odaklı olacağının sinyallerini vermiş oldu. 2 ürünün insanların hayatında önemli rol oynadığından bahseden Cook, Apple’ın yeni akıllı saatinde pek çok yeni özelliğin duyurulduğu etkinliği başlatmış oldu. Apple Fitness Plus da bu kapsamda tanıtıldı, işte detaylar:

Apple Fitness Plus nedir?

Geçen yılki iPhone 11 ailesinin tanıtıldığındaki gibi yeni Apple Watch tanıtılırken de kullanıcıları tecrübeleri aktarılıyor. Biliyorsunuz geçen yıl Apple Watch Series 5 ile birlikte pek çok sağlık özelliği eklendi. Apple eklenen bu  yeni özellikler sayesinde kişilerin hayatlarının nasıl değiştiğini anlatmayı seviyor. Bununla birlikte Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE tanıtıldı. Pek çok yeni özelliğin eklendiği Series 6 yeni bir akıllı saatin ötesinde yeni bir fitness asistanı gibi de konumlanıyor.

Apple Fitness Plus adlı sanal fitness dersleri adına yeni hizmetini başlattı. Yeni bir abonelik hizmeti olarak karşımıza çıkacak bu hizmet temelde Apple Watch için oluşturulmuş ilk fitness hizmeti olarak adlandırılıyor.

Yapmak istediğiniz antrenmanı seçebileceksiniz ve söz konusu videoyu bu sayede iPhone, iPad veya Apple TV’nizde görüntüleyebileceksiniz. Antrenmanı takip ederken, Apple Watch verilerinizi doğrudan ekranda görüntülenecek, böylece saatinize bakmanıza gerek kalmadan antrenman ölçümlerinizi takip edebileceksiniz.

Apple Fitness Plus-01

Şirket, uzun zamandır Apple Watch’a koşu, bisiklet, yüzme veya kürek çekme gibi aktiviteler hakkında çeşitli ölçümler gösterebilen antrenman izleme gibi fitness özelliklerini akıllı saatlerine ekledi.

Apple Watch, örneğin çok hızlı veya çok yavaş koşarsanız size uyarılar verebiliyor. İşte burada kalp atış hızınız veya dakikadaki adım sayısı hakkında ayrıntılar önem kazanıyor. Apple bu noktada fitness deneyimini bir üst seviyeye çıkartmak adına nasıl egzersiz yapmanız gerektiğini de söyleyecek.

Söz konusu abonelik hizmetinin fiyatı aylık 9,99 dolar olarak açıklanmış olsa da Türkiye fiyatı henüz belli değil.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Türkiyede aktif olmasını bekleriz artık 6ay-1yıl… Keşke direk aktif etseler ve kullanıma başlasak. Harika bir uygulama gibi gözüküyor ve Türkiye fiyatını da uygun bir şekilde ayarlayacaklarını düşünüyorum. Apple Arcade fiyatı ile aynı olacaktır. Saatlerimiz bilekte bekliyoruz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

baktilar watch active iyi is yapiyo bi asistanda biz yapalim dediler

" Apple Fitness Plus tanıtıldı: Yeni bir fitness asistanı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Fitness Plus tanıtıldı: Yeni bir fitness asistanı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Fitness Plus tanıtıldı: Yeni bir fitness asistanı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!