Okunma

Apple Neyin Peşinde?


25 Şubat 2011 Cuma 15:35
Apple Neyin Peşinde?

Geçenlerde gün yüzüne çıkan Apple‘ın aldığı yeni patente göre önümüzdeki günlerde Apple dizüstülerinde ufak değişikliklere gidecek. Yeni patentin detayları sır gibi saklanıyor fakat bunların akustik emirlerin kullanılmasında ön plana çıkacağı tahmin ediliyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=2E8vsQB4pug&w=450&h=368]

Eğer tahminler doğru çıkarsa gelecek günlerde Apple‘ın bilgisayarlarını sesle kontrol edebileceksiniz. Alınan patente göre, sistem tarafından algılanan akustik emirler dizüstü üzerinde işlevsel olacak ve alışılmış olan klavye üzerinde boş panel yer alacak.

Aşağıdaki videodan oldukça ilginç bir akustik deneyimini izleyebilirsiniz. Bu video sizlere Apple’ın gelecekte yapacakları için yol gösterebilir.

:: Sizce bu tarz bir teknoloji ne için kullanılacak olabilir?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple Neyin Peşinde?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Daha iphoneda bile türkce ses kontrolü yokken, bunun patentini almaları turk kullanıcılar için şimdilik sevindirici bir haber olamaz.

" Apple Neyin Peşinde? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Neyin Peşinde? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Neyin Peşinde? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "