Apple Watch 5 için alınan yeni patent ortaya çıktı


26 Haziran 2019 Çarşamba 13:10
Apple Watch 5 için alınan yeni patent ortaya çıktı

Apple’ın, ABD Patent ve Marka Ofisi’ne Apple Watch 5 için yaptığı yeni patent başvurusu ortaya çıktı. Apple Watch’a kamera getirmeyi isteyen Apple, başvurusunda bu isteğine yaklaşmış görünüyor.

Apple Watch 5

Apple Watch 5 kordonu kamera ile gelebilir

Apple’ın önerdiği çözüm, kamerayı Watch‘ın kendisinden ziyade grubun bir parçası haline getirmekti. Patent şemasına göre bandın esnek bir kısmını çıkarabilir ve istediğiniz gibi açabiliyorsunuz. Kamera lensinin açısını ayarlamak ve tam esneklik için bandın ucu döndürülebiliyor. Gelecekteki Apple Watch 5 sahipleri, saat üzerinden kamerayı iPhone üstünden görüntülemek yerine, direkt saat kayışı üzerindeki kamerayı kullanarak fotoğraf çekebilecek.

Patent ayrıntılarında yer alan diğer bilgiler, kayışın üzerindeki kameranın 360 derece çekim yapabileceğini de belirtiyor. Ayrıca iPhone üzerinden kullanılabilen FaceTime uygulamasının yine Apple Watch 5 üzerinden telefon gereksinimi olmadan kullanma özelliğinin dahil edileceği başvuruda yer alıyor. Kayış üzerindeki kameranın saat üzerinden fiziki kontrolü dışında Siri ile entegre biçimde sesli komutlarla kontrol edilebilir olacak.

Apple’ın şimdiye kadar aldığı her patent son kullanıcı ile ulaşmama durumunu da göz önüne alırsak, Apple Watch tanıtımına kadar bu patentin de gerçeğe dönüşme ihtimali sorgulanması gereken bir durum olarak gözüküyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple Watch 5 için alınan yeni patent ortaya çıktı”

  1. cemal34 dedi ki:

    Bence gereksiz çocuk oyıncağı gibi olur

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bence o kamera değil. Daha basit kayış ayarı sunuyor olabilir. Saate kamera takmak boş iş.

  3. Anonim dedi ki:

    pil konusunda bir şeyler yapsa hep boş işler

" Apple Watch 5 için alınan yeni patent ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch 5 için alınan yeni patent ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch 5 için alınan yeni patent ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "