Apple Watch kas hareketleri için patent aldı


02 Haziran 2020 Salı 16:20
Apple Watch kas hareketleri için patent aldı

Giyilebilir teknoloji ürünleri, insanlar üzerinde daha yetenekli hale gelmiş durumda. Buna bir örnek de Apple Watch kas hareketleri patenti oldu. Firma akıllı saati için aldığı patentte, saatin takılı olduğu bilekteki kasları izleyecek.

Halihazırda akıllı saat üzerindeki sensörler kalp ritmi, tansiyon vb. birçok değerin takibini yapabiliyor. Ancak firmanın ürünlerini daha ileriye götürme isteği, bu patenti almasına neden oldu. Bu kas hareketleri takibi saatin kullanımını kolaylaştıracak.

Apple Watch kas hareketleri için çalışıyor

Akıllı saatlerin kullanımı giderek artıyor. Saatler bileğimizde takılı haldeyken parmağımızla dokunarak işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bunu daha kolay hale getirmek isteyen firma, kasların yapısını kontrol ederek saatin kullanımını sağlayacak. Örneğin, kolun ileri geri, sağ sol hareketlerine göre saatin ekranı veya belirlenen uygulamalar açılacak.

Halihazırda saati yüzünüze yaklaştırdığınızda, kullanım sağlanabiliyor. Ancak bu harekete daha fazlası eklenmesi için ABD patent kurumu tarafından alınan patente ait görseller ortaya çıktı. “Duruş ve el-kol hareketinin bir giyilebilir cihaz üzerinde girişi” olarak nitelendirilen patentte kasları izlemek için myoelektrik sinyaller kullanılacak. İşte saatin ve kasların belirtildiği görsel.

Apple Watch kas hareketleri

Saatin bulunduğu kol üzerindeki kaslara giden elektrik sinyalleriyle hareketin algılanması mümkün olacak. Kaslar hareket ettikçe elektrik gidecek ve kasların hangi yöne doğru kasıldığı tespit edilecek. Böylelikle kolun hangi şekilde olduğu hesaplanacak.

Gelecekte giyilebilir teknolojiler insan hareketlerini daha iyi takip edebilme yeteneğine kavuşacak. Böylelikle insan hayatında daha fazla teknoloji kullanımı sağlanacak. Apple Watch kas izleme yeteneğiyle bu alanda kendisini gösterecek.

apple watch kas izleme

 
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Watch kas hareketleri için patent aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch kas hareketleri için patent aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch kas hareketleri için patent aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  2. 2 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  3. 3 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  4. 4 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  5. 5 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  6. 6 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  7. 7 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  8. 8 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  9. 9 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!