Okunma

Asus Anakartlar Artık Windows 7 Sertifikalı


15 Mayıs 2009 Cuma 13:47
Asus Anakartlar Artık Windows 7 Sertifikalı

Artık ASUS anakartlar, Windows 7 RC (Release Candidate) işletim sistemi için özel olarak hazırlanmış ilk beta sürücüleriyle destekleniyor. Windows 7 WHQL sertifikalı anakartlar ise şimdilik ASUS P5Q PRO ve P5Q SE PLUS. Diğer WHQL sürücü destekli anakartların duyurusu da yakın zamanda yapılacak.

WHQL sertifikasyonu son kullanıcıların bir sistem bileşenini diğer donanımlarla beraber %100 uyumluluk ve kararlılıkla kullanabileceğini onaylayan bir süreç. Ve onaylanan ürünler “Windows 7 ile uyumludur” (Compatible with Windows 7) logosunu taşımaya hak kazanıyorlar.

Artık kullanıcılar WHQL sertifikalı ASUS anakartların Windows 7 üzerinde sağlıklı çalışacağından emin olabilirler. Yapılan açıklamada ASUS, ürün gamı içerisinde yer alan tüm anakartları için WHQL de dahil olmak üzere Windows 7 ile ilgili tüm yeterlik belgelerini almak için gerekli adımları atmaya devam edeceğini belirtiyor.

:: Konu hakkındaki yorumlarınızı buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Asus Anakartlar Artık Windows 7 Sertifikalı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Asus Anakartlar Artık Windows 7 Sertifikalı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Asus Anakartlar Artık Windows 7 Sertifikalı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "