Okunma

Asus’un P55 Anakartları Hazır


25 Ağustos 2009 Salı 07:43
Asus’un P55 Anakartları Hazır

Yeni anakart ailesi overclock, soğutma ve güç tasarrufu gibi alanlardaki liderliği göğüsleyecek gibi gözüküyor. ASUS P7P55D Serisi; Hybrid Processor, Hybrid Phase ve Hybrid Operating System adlı bir grup yeni özelliklerle sistem performans denetimini tamamen kullanıcıların kontrolüne bırakıyor.

ullanıcılar Hybrid Processor sayesinde Intel’in en yeni işlemcilerinden (Core i5 ve Core i7) mümkün olan en yüksek performansı elde ediyorlar. ASUS TurboV EVO sanki ikinci bir mikroişlemci gibi çalışarak overclock işleminin her adımında uzman ya da acemi ayırt etmeksizin tüm kullanıcıların imdadına yetişiyor. Rahatlıkla anlaşılabilen uygulama arayüzü üzerinden BIOS ayarlarına girmeksizin overclock yapılabiliyor.

Auto Tuning otomatik overclock becerisini etkinleştirerek, hız aşırtma işlemlerini daha da basitleştiriyor. Bunun yanında ASUS OC Profile ile birkaç farklı kullanım senaryosu için özel olarak hazırlanmış ayarlardan birisi seçilebiliyor. ASUS Turbo Key ise klavyenin tuşlarından birine atanılan overclock ayarlarını tek bir dokunuşla hayata geçirilmesini sağlıyor.

Son olarak ASUS TurboV Remote teknolojisiyle bir uzaktan kumandayla overclock yapabiliyor, Turbo Key’i etkinleştirilebiliyor ve hatta Energy Process Unit(EPU) ayarları bile uzaktan değiştirilebiliyor.

Hybrid Phase, en yüksek enerji tasarrufu, verimlilik ve soğutma sistemi işlemleri için ASUS Xtreme Phase ile ASUS T.Probe’u bir araya getiriyor. Xtreme Phase, şu ana kadar güç verimliliğini ve overclock sonrası sistem kararlılığını yükseltmek için tasarlanmış en iyi güç yönetim sistemlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Dahası, yeni frekans dönüştürme teknolojisi harcanan güç başına alınan başarımı olabildiğince arttırıyor.


Dünyanın ilk etkin sistem sıcaklığı denetim teknolojisi olan ASUS T.Probe anakartın güç fazları üzerine binen yükü algılıyor ve fazlanın ürettiği ısıyı mümkün olan en az seviyeye indirerek çalışan işlemcinin etrafındaki ekstra sıcaklığı azaltıyor. Bu teknolojiler anakartın kullanım süresini de oldukça arttırıyor. Üstelik anakart üzerinde kaliteli devre elemanları kullanılarak anakartın ömrüne ömür katılmış oluyor.

Hybrid OS, Windows ve ASUS Express Gate işletim sistemlerini ASUS P7P55D serisi anakart üzerinde buluşturuyor. ASUS P7P55D Serisinin sürücüleri yakında çıkacak olan Windows 7 için şimdiden hazır. ASUS Express Gate tamamen ASUS’a özgü bir teknoloji olup, kullanıcıların Windows işletim sisteminin açılışını beklemeden, güç düğmesine basıştan itibaren sadece 5 saniye gibi kısa bir süre sonra internet uygulamalarına ve web sitelerine erişimini mümkün kılıyor.

MemOK! ile beraber kullanıcıların artık anakarta taktıkları bellekler hakkında endişelenmeleri gerekmiyor. MemOK! Bellek ayarlarını hataya sebep olmayacak şekilde belirleyerek bilgisayarın açılmasını garanti altına alıyor.

ASUS P7P55D ailesi oldukça geniş ve her biri birbirinden çekici özelliklerle beraber geliyor. Örneğin P7P55D Deluxe 10 kanal ses ve DTS Surround Sensation UltraPC desteğine sahipken, P7P55D Premium dünyanın ilk 32-fazlı hibrid güç düzenleme sistemini ve yeni SATA 6Gb/s depolama arayüzünü bünyesinde barındırıyor. Diğer ASUS P7P55D modelleri ise P7P55D EVO, P7P55D PRO, P7P55D ve P7P55D LE. Ürünler Eylül ayından itibaren satışta olacak.

:: Yeni teknolojiyi ne zaman alıyorsunuz? Hemen mi? Bir süre sonra mı? Yoksa almıyor musunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Asus’un P55 Anakartları Hazır”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ASUS bu işi biliyor!

" Asus’un P55 Anakartları Hazır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Asus’un P55 Anakartları Hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Asus’un P55 Anakartları Hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "