Okunma

Avea, MIT Direktörlerini Ağırladı


14 Ocak 2013 Pazartesi 11:22
Avea, MIT Direktörlerini Ağırladı

Avea, teknoloji ve mühendislik konularında dünyanın en iyi teknik üniversitelerinden biri olan Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile imzaladığı Ar-Ge kardeşliği’ni pekiştirmek üzere MIT direktörlerini ağırlamaya devam ediyor. 

 

Avea’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen AveaLabs İnovasyon Günleri kapsamında düzenlenen “Şehirlerin İnovatif Teknolojilerle Dönüşümü” konferansına Louis I. Kahn: Unbuilt Masterworks adlı kitabı The New York Times Book Review tarafından 2000 yılının en iyi 10 mimarlık kitabı arasında gösterilen MIT Media Lab Changing Places Direktörü Kent Larson ve Mobile Experience Lab Direktörü Frederico Casalegno konuşmacı olarak katıldı. 

Sunumunda, akıllı şehir konsepti çerçevesinde Media Lab’de geliştirdikleri uygulamalardan bahseden Kent Larson, gelecekteki akıllı şehirlerin nasıl olacağına değinerek, İstanbul gibi büyük metropollerde yaşanan trafik sorununa getirilebilecek çözümler hakkında fikirlerini paylaştı. Konferansın bir diğer konuşmacı ismi olan Frederico Casalegno ise MIT Mobile Experience Lab’in üzerinde çalıştığı projeler hakkında bilgi verdi.

:: Avea’nın Ar-Ge çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea, MIT Direktörlerini Ağırladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea, MIT Direktörlerini Ağırladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea, MIT Direktörlerini Ağırladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "