AVG Araştırması Şaşırttı


08 Mayıs 2010 Cumartesi 05:13
AVG Araştırması Şaşırttı

AVG Technologies, zararlı web sitelerini inceleyen araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Bu araştırma, düşünülenin aksine dünyanın en zararlı web sitelerinin Çin gibi ülkelerde değil Amerika’daki sunucularda barındırıldığını gösteriyor (Microsoft’tan Türkçe Güvenlik Raporu).

AVG tarafından yapılan araştırma, AVG’nin Linkscanner web güvenlik ürününü kullanan dünya üzerindeki 110 milyondan fazla kullanıcısı tarafından, son 6 ay içinde rapor edilen tehlikelerin analizlerine dayanıyor.

Araştırma, zararlı içeriğe sahip sitelerin, son kullanıcıların online banka kimliklerini, sosyal sitelerdeki şifrelerini, kredi kartı ve banka kimlik bilgilerini hedeflediğini ve bu konuda artış olduğunu da gösteriyor.

 

AVG Linkscanner’ı ücretsiz olarak www.linkscanner.avg.com adresinden indirebilirsiniz.

 

Araştırma ve istismar analizi, AVG’nin zararlı ve tehlikeli içeriklere karşı web içeriklerini analiz eden topluluk kaynak yöntemleri yoluyla Linkscanner’ın dünya üzerindeki kurulumlarının AVG’nin geniş ağı tarafından rapor edilen bilgisine dayanıyor (Adım Adım Zararlılarla Savaş Rehberi).

Sonuçlar ayrıca, zararlı kodların sadece yasadışı sunucuların bulunduğu ülkelerin zayıf yasaları ve gevşek uygulamaları ile ilgili bir sorun olmadığını ortaya koyuyor. Dünya çapında izlenen istismarların kaynağı sunucuların % 44’ü Amerika’da bulunuyor.

Amerika’yı %5 ile Almanya ve Çin takip ediyor. Zararlı içeriğe sahip bu web sitelerinin birçoğu hackerlar tarafından istismar edilen yasal siteler. Toplamda, zararlı içeriğe sahip sunucuların yaklaşık 4.600’i Amerika’da faaliyet gösteriyor.

:: Dünyanın en zararlı web siteleri sizce hangileri?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AVG Araştırması Şaşırttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AVG Araştırması Şaşırttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AVG Araştırması Şaşırttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!