Okunma

Aviary’nin Yeni Sahibi Adobe


23 Eylül 2014 Salı 07:00
Aviary’nin Yeni Sahibi Adobe

Aviary tarafından sunulan fotoğraf düzenleme araçlarını sizlerle yıllar önce paylaşmıştım. Bir Firefox eklentisi ve bir online düzenleme aracı bulunan Aviary, asıl iş modelini ise üçüncü parti fotoğraf uygulamalarına sunduğu fotoğraf düzenleme SDK’ları üzerine oluşturuyor.

İşin “gelir” kısmı ise artık Adobe’un düşüneceği konu: Aviary Adobe tarafından açıklanmayan bir fiyatla satın alındı. Geçmişten bugüne 100 milyonu aşkın indirme sayısına ulaşan Aviary’nin SDK desteği, artık Adobe’un Creative yazılım geliştirme kitinin bir parçası olarak sürecek.

Adobe açıklamasına göre mevcut Aviary geliştirici topluluğuna ek bileşenler ve servisler de sunulacak. Planlanan hizmetler arasında ise oluşturulan öğeleri Creative Cloud üzerinde Adobe dosya formatlarında saklamak vePhotoshop teknolojilerine erişim gibi avantajlar da bulunuyor.

:: Aviary altyapısında bir uygulama kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Aviary’nin Yeni Sahibi Adobe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Aviary’nin Yeni Sahibi Adobe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Aviary’nin Yeni Sahibi Adobe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "