Okunma

Aya gidecek yolcu açıklandı!


18 Eylül 2018 Salı 07:49
Aya gidecek yolcu açıklandı!

SpaceX tarafından Ay’a gönderilecek ilk yolcunun kim olduğu heyecanla beklenirken şirket kurucusu Elon Musk, resmi açıklamayı yaptı, seçilen yolcu: Yusaku Maezawa

Japon milyarder Yusaku Maezawa Ay’a gidiyor!

SpaceX tarafından Ay’a gidecek şanslı isim, Japonya’nın en büyük online kıyafet satış sitesinin sahibi 42 yaşındaki Yusaku Maezawa olarak açıklandı. Maezawa, Ay’ın etrafında tur atacak ilk Ay yolcusu olacak.

2.9 milyar dolar serveti olan Maezawa, SpaceX’in yeni yapacağı roket olan “Big Falcon Rocket” ile Ay gezisine katılacak. Big Falcon Rocket hakkında, yolculuklar için hazırlanacak tekrar kullanılabilir roketler, ya da kısaca Falcon 9’un devasa versiyonu diyebiliriz.

yusaku-maezawa

Yusaku Maezawa, yaptığı açıklamada Big Falcon Rocket’teki tüm koltukları şimdiden satın aldığını, 6-8 sanatçının da Ay yolculuğuna katılmasını istiyor. Dünyanın her yerinden 6-8 kadar sanatçıyı, Ay yolculuğuna bizzat davet ediyor. Maezawa’nın yolculuğa sanatçıları çağırmasının sebebi ve kendilerinden istediği tek bedelin ise, yolculuktan etkilenecek sanatçıların Dünya’ya döndüğünde bu yolculuk üzerine eser üretmesi olacağını belirtiyor. Yolcuların kimler olacağı henüz belirlenmemiş olsa da, müzisyenler, film yapımcıları, ressamlar ve sanat yapan herkes potansiyel Ay yolcusu olabilir.

Mezawa, açıklamasını şu sözlerle bitiriyor:

“Ya Picasso uzaya çıkmış ve Ay’ın çevresinde bir tur atmış olsaydı?”
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Aya gidecek yolcu açıklandı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  gülsünyel

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ajdar uyar dostum

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türk sanatcıları almada kimi aliyosan al başkannn 😂

 4. Anonim dedi ki:

  Öngörü yeteneği muazzam bir adam aynı anda üç farklı vizyonu hayata geçiriyor

 5. Anonim dedi ki:

  Japon abi, kiroyum amma para bende moduna girmis. sanatcilar uzaya ciksalar ne olur cikmasalar ne olur. birkac bilim adamini yanima alayim desen yine bir derece..

" Aya gidecek yolcu açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Aya gidecek yolcu açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Aya gidecek yolcu açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "