Okunma

Aztech HL110E ve HL110EW İnceleme


18 Kasım 2011 Cuma 14:44
Aztech HL110E ve HL110EW İnceleme

Teknolojinin çılgın bir şekilde yol katettiği günümüzde, artık çok sayıda ürün tipi internete bağlanabiliyor. Televizyonlar, ev sinema sistemleri, salon bilgisayarları, cep telefonları derken, evin her noktasında sürekli olarak internete ihtiyaç duyar hale geliyoruz.

Bir kablosuz modemin, evin her noktasına tam verimli bir şekilde internet dağıtması her zaman mümkün olmuyor. Routerın ve istemcilerin konumları bu noktada büyük önem taşıyor. Aztech ise tam verimli şekilde çalışamama problemlerini aşmak için iki ürünle karşımıza çıkıyor: HL110E ve HL110EW.

Bu iki üründen HL110E, evinizdeki elektrik altyapısını kullanarak veri dağılımını gerçekleştirmeye yarayan bir cihaz. Tek olarak herhangi bir işe yaramayan HL110E, 2 veya daha yüksek sayıda kullanılabiliyor. Farzedelim ki modemden, aynı evin içerisinde 10 metre uzaktaki bir bilgisayara ağ kablosu çekilecek. Bu üründen bir tanesini, modemin en yakınındaki prize takıyoruz. Diğerini de bilgisayara en yakın prize takıp, hem modemi, hem de bilgisayarı yakınlarındaki Aztech HL110E ürünlerine bağlıyoruz. Sonrasında her iki cihaz üzerinden de bağlanma tuşuna bastığımız anda, evin içerisinde, yerden herhangi bir kablo geçmeden bağlantıyı kurmuş oluyoruz. Olay bu kadar basit!

Sistemin kurulum ve kullanım rahatlığının yanısıra, bize ekstra kullanım alanları da sunabiliyor. Mesela dizüstü bilgisayarınızın çekmediği bir noktada, hemen yanınızda bir priz yer alıyor. Bu durumda, kısa bir ağ kablosu sayesinde, dizüstü bilgisayarınız ile internet bağlantınızdan maksimum seviyede faydalanabiliyorsunuz.

Gelelim diğer Aztech ürününe; HL110EW’ye… Bu ürün, evdeki kablosuz internet ağını güçlendirmek amaçlı üretilmiş. Peki HL110EW, bunu nasıl gerçekleştiriyor? HL110E modeli ile benzer yapıdaki HL110EW, hem kablolu hem de kablosuz veri aktarımı sağlayabiliyor.

HL110E ürünü ile güç hattı üzerinden aldığı veriyi HL110EW toplayıp, kablosuz olarak sunabiliyor. İşin güzel tarafı, kablosuz bağlantının yanısıra, 2 tane de ethernet portuna sahip olması. Bu sayede, ürün üzerine çok sayıda kablolu veya kablosuz internet bağlantısına ihtiyaç duyan elektronik cihazımızı bağlayabiliyoruz.

Her iki ürün de, evinizdeki internet altyapısını komple geriştirebilecek cihazlar. Evdeki ağ kablolarından kurtulmak istiyorsanız, HL110E ve HL110EW ürünlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

HL110E

Priz Ethernet Adaptörü

Veri aktarım hızı: 200 Mbps

Menzil: 200 metre

Tuşlar: Güç, Reset, Kolay bağlantı

Güvenlik: 128 bit AES şifreleme

Ethernet portu: 1 tane


HL110EW

Priz Kablosuz Genişletici

Priz veri aktarım hızı: 200 Mbps

Kablosuz veri aktarım hızı: 300 Mbps

Kablosuz bağlantı tipi: 802.11b/g/n

Priz veri aktarım menzili: 200 metre

Kablosuz veri aktarım menzili: 300 metre

Uyarılar: Güç, Priz kullanım, Ethernet kullanım, Kablosuz kullanım

Bilgi için: Aztech
Telefon: 0216 469 23 00

:: Evinizde nasıl bir ağ üzerinde çalışıyorsunuz?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Aztech HL110E ve HL110EW İnceleme”

  1. TEGİN dedi ki:

    Bende Metronet in verdiği cihaz ***** benzeri mi ***** prize arada kablo var kısa .Bi ucu cihazda diğeri pc de…Current marka…Ben de bu markanın çift portlusunu arıyorum ama bulamadım..

  2. mr_rain dedi ki:

    İyi güzel de. Pahalı cihazlar. 2 tanesi 150 tl civarında…

" Aztech HL110E ve HL110EW İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Aztech HL110E ve HL110EW İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Aztech HL110E ve HL110EW İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "