Okunma

Bahçeşehir Üniversitesi, Silikon Vadisi’nde Kampüs Açtı


31 Temmuz 2012 Salı 11:00
Bahçeşehir Üniversitesi, Silikon Vadisi’nde Kampüs Açtı

Bahçeşehir Üniversitesi, Berlin’den sonra bu yıl yeni kampüsünü, Amerika Birleşik Devletleri’nin Silikon Vadisi olarak bilinen bölgesinde açtı. Google, Facebook, Apple, Intel, Cisco, Oracle, HP, Yahoo, eBay gibi dünya devlerine ait merkezlerin yer aldığı Silikon Vadisi’nde açılan bu kampüs, Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri tarafından teknoloji ve inovasyon merkezi olarak kullanılacak.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Starters Lab. işbirliğiyle kurulan bu kampüsde, Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri yıl boyunca Stanford Üniversitesi ile ortak düzenlenen derslere katılacak ve Silikon Vadisi’nde yer alan teknoloji lideri şirketlerde staj ve çalışma imkanı yakalayacak.

Bahçeşehir Üniversitesi, Silikon Vadisi Kampüsü açılışında konuşan BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel “Bahçeşehir Üniversitesi olarak, 30 – 40 yılda gelinecek noktaya 13 yılda ulaştık. Gerek öğrenci sayısı, gerek akademisyen sayımız ile önemli yollar kat ettik.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin en önemli özelliği, uluslararası ilişkilerdeki başarısıdır. İlk olarak yedi yıl önce Washington Kampüsünü, geçtiğimiz günlerde de Berlin Kampusu’nu açtık. Her öğrencinin yurt dışında olmasını, eğitimlerine oralarda devam etmesini istedik.

Bahçeşehir Üniversitesi, Silikon Vadisi Kampüsü ile gelecek için önemli adımlar atacağız. Üniversite kavramı artık değişti ve sınıfların, kampüslerin ötesine geçti. Hedefimiz Amerikan üniversitelerinin geldiği seviyeye gelmek. Bütün dünya şunu bilmedir, bu topraklar verimli.

Bu topraklarda teknoloji yetişiyor ve bu teknoloji büyük şirketlere dönüşüyor. Biz de gelişmeye katkıda bulunmak isteyen mühendislik öğrencilerimizi Silikon Vadisi’ne göndermeye karar verdik” dedi.

 

Açılışa Bahçeşehir Üniversitesi’nin halihazırda Stanford Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencileri de katıldı.

:: Yurtdışında eğitim almayı düşünüyor musunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Bahçeşehir Üniversitesi, Silikon Vadisi’nde Kampüs Açtı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ilk yoruma hitaben, ben Stanford da okuyan BAU öğrencilerinden biriyim. Okulumun fanatiği değilim ama bilmeni isterim ki, uçak biletime kadar karşıladılar. Bu okulda okuyan burslu ve dersleri de son derece kötü öğrencilerden biriyim.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Burjuvalar gider artık fakir fukara çocuğu da komşusunun bilgisayra format atar

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Sonunda iyi şeyler de duyduk……

" Bahçeşehir Üniversitesi, Silikon Vadisi’nde Kampüs Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bahçeşehir Üniversitesi, Silikon Vadisi’nde Kampüs Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bahçeşehir Üniversitesi, Silikon Vadisi’nde Kampüs Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "