Okunma

Bakan’dan Volkswagen fabrikası için açıklama geldi!


22 Ağustos 2019 Perşembe 17:27
Bakan’dan Volkswagen fabrikası için açıklama geldi!

Alman otomotiv devi Volkswagen’in açacağı yeni fabrika için Türkiye seçeneğini değerlendirdiğini ve Volkswagen CEO’su Herbert Diess‘in 19 Haziran günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü daha önce sizlere duyurmuştuk. Volkswagen fabrikası için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de bir açıklama yaptı.

Ayrıca, Volkswagen CEO’su ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşme sonrasında, Volkwagen Türkiye fabrikasının açılacağına dair haberler yayılmıştı. Biz de bunu sizlerle paylaştık, ancak kısa süre sonra iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

Bakan Pakdemirli’den Volkswagen fabrikası için açıklama!

Volkswagen Teftiş Kurulu Üyesi Stephan Weil geçen ayki açıklamasında henüz karar verilmediğini vurgularken, Bulgaristan ile Türkiye arasında kararsız kalındığını belirtmişti. Adeta yılan hikayesine dönen Volkswagen Türkiye fabrikası henüz netlik kazanmazken, Bakan Pakdemirli’den açıklama geldi.

Volkswagen fabrikası - Türkiye

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile arasındaki diyaloğu anlattı. Pakdemir’li Volkswagen yatırımı için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Manisa’da çalışmalara başladığını ifade etti.

Sanayi Bakanımız Mustafa Varank Bey, ‘Manisa’da bir araba fabrikasının yatırım durumu var. Ne dersin, seni de ilgilendiren bir kısmı var’ dedi. Ne gerekiyorsa hepsini yap, tüm yetki sende bütün imzaları atabilirsin bakanlığım yerine çünkü Manisa bizim için çok önemli dedim” ifadelerine yer verdi.

Bakan Pakdemirli’nin açıklaması sevindirirken, henüz Volkswagen’den resmi açıklama gelmedi.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

21 yorum - “Bakan’dan Volkswagen fabrikası için açıklama geldi!”

 1. berkedemir15 dedi ki:

  bence fabrika ülke topraklarına çok zarar verecek

 2. Anonim dedi ki:

  Defolup gitsinler. Turk topragini kirletmesinler.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Senin o bıyığını dikicem ben sen rahat olll !!!

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben Manisa’lıyım kurulacak fabrikanın hemen yanındaki karaali köyünde oturuyorum. Dünyanın hiçbir yerinde yetişmeyen üzüm bağlarını, binlerce zeytin ağacını talan edecekler,sonra tarım alanlarını betonlaştırmak hainliktir diyecekler. Bu araziye bu fabrikayı yaptıranlar dilerim Allah’tan en mutlu günlerinde en acı haberlerini alsınlar işallah

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tokat’a kurulsun kurulacaksa….

 6. Anonim dedi ki:

  Liyakatsız insanların, hiç bir önem arz etmeyen yorumları… Ülke yanıyor, batıyor, bitiyor…

 7. Anonim dedi ki:

  Yangın söndürme uçağımız yok ama 150 bin liraya polo alırız…

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Hiç Volkswagen marka bi araca sahip oldunmu eğer olmadıysan böyle saçma bir yorum yazman normal aracın kalitesini bilmediğin için

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sn. Varank Tarım ve Orman Bakanı’na fabrika yatırımının seni de ilgilendiren durumu var ne dersin diyor ve ve Bakan Pakdemirli Manisa bizim için çok önemli Bakanligim adina imza at, ne gerekiyorsa yap diyor. Sn. Pakdemirli’nin sorumlulukları fazla geliyor olmalı ki; projeye dahil olup kendi bakanlığının tasarrufu altındaki alanlarda yaşanabilecek hak gasbı veya usulsüzlüğü birincil dereceden müdahil olmak ve vatandaşın hakkını korumak yerine başka bir bakana yetki ve sorumluluğunu paslayabiliyor. Sn. Pakdemirli’yi ilgilendirdiği şöylenen kısımda proje Tarım ve Orman Bakanlığı arazisini içerecek olabilir ya da orman arazisi, tarim alanını içeriyor olabilir ama sn. Pakdemirli’nin bunu teftişine gerek yok! Başkaları o ve makamı adına imza atabilir ne de olsa!

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Orman bakanlığı ile volkswagenin ilişkisini anlayamadım. Ormanlık alanları imara çıkarıp volkswagenemi vericekler acaba?

 10. Anonim dedi ki:

  Bu konuşmaları siz ne kadar ciddiye alıyorsunuz bilmem ama bana göre mış muşdan ibaret.

 11. Anonim dedi ki:

  Elinde kalan son büyükşehir Bursayı da kaybetmek için elinden gelen ne varsa yapıyor sevgili hükumet ve yetkilileri. Aferin durmak yok böyle devam 🙂

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Emisyondan gecemeyen araçlar türkiyeye gelecek…abd de çölde tutuluyorlar

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu nasıl bir çirkinlik yarabbi

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tum yetkiyi vermis orman ve zeytinlik katliyamı hayırlı olsun

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Niye Manisa? Aydın neden değil? Şu iktidara geldiğiniz onyedi senedir bir tek çivi çakmadınız bir de özel bir firmanın seçimlerini yönlendiriyorsunuz.

  1. karadeniz45 dedi ki:

   Mal geldin mal gidiyorsun

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Üzerine Türk bayrağı koyunca yerli olmuyor, nerede bizim kendi otomobilimiz?

 17. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sen olsan bu Türkiye ye yatırım yapar mısın? Türkiye geleceği malesef parlak değil. Ülkede hak yok hukuk yok demokrasi yok. Her şey tek adam ve avarelerinin elinde… Çok söylenecek söz var… Zaten siz benim ne demek istediğimi anladınız…

  1. Anonim dedi ki:

   Ne kadardır Karaali Köyünde oturuyorsun ciddi merak içindeyim..? doğma büyüme mi sonradan yerleşmemi evet o köyde tarımla uğraşan çok insan var ama bunların çoğu 55 yaş üstü köy içinde genç olupta bağ ve bahçeyle ugraşan yok ama asla ama asla yeşilin doğanın katlinden yana değilimdir ama manisalıyım diyen insanların VW gibi bir yatırımıda kaçırmaması gerektirdiğini bilmeli diyede düşünüyorum..

 18. Anonim dedi ki:

  MANTIKLI LAN YANAN ARAZİYE FABRİKA KUR VAY ANASINI

" Bakan’dan Volkswagen fabrikası için açıklama geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bakan’dan Volkswagen fabrikası için açıklama geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bakan’dan Volkswagen fabrikası için açıklama geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "