Bakan Yardımcısı WhatsApp ile ilgili kafa karıştırdı


10 Ocak 2021 Pazar 23:20
Bakan Yardımcısı WhatsApp ile ilgili kafa karıştırdı

Türkiye‘de her geçen saniye önemini artıran WhatsApp sözleşmesi hakkında Bakan Yardımcısı, “gaza gelmeyin” uyarısında bulundu.

Bakan Yardımcısı “gaza gelmeyin” dedi

WhatsApp tarafından gerçekleştirilen zorunlu sözleşme kararı, Devlet yetkililerini de harekete geçirdi. Konunun çığ gibi büyümesinin ardından, yetkililer tek tek açıklama yapmaya başladı ve vatandaşları yerli uygulamalara davet etti.

WhatsApp, kullanım koşullarında değişikliğe gidiyor

Ancak aradan geçen zaman sonrasında T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, Twitter‘dan yaptığı açıklama ile “gaza gelmeyin” uyarısında bulundu. Açıklamalarına devam eden Çam, şunları söyledi;

“Paranoyak olmaya, çok takmaya da gerek yok. Yerli dijital ürünleri tercih edip yayma çabası milli bir vazife ve bilinç. Ama önceki tecrübelere göre; ani bir dolduruşla bazı uygulamalardan çıkılsa bile geri dönüşler olabiliyor. Önemli olan kalıcı ve yaygın kullanımını sağlayabilmek.”

“Doğudan Batıdan dijital dünyada kuşatılmışız. Eskiden acaba ortamda böcek var mıdır diye kimse sormuyor bile. Elimizdeki telefonlar olmuş birer böcek. Bazıları nezaketen soruyor:

”mikrofonu/kameranı kullanabilir miyiz?”

“Evine/işine varmak için şu kadar dakika lazım diyor.” ”

“Ülkeler birbirlerine telefon cihazı ve uygulamalarına karşılıklı yasaklar getirse de, sosyal medya ağları üzerinden operasyonlar çekebiliyorlar. Yerli ürün kullanımı kadar kullanıcıların gaza gelmemesi ve yönlendirilmemesi önemli. Ürünler sizin olsa bile güdülen koyuna dönüşmemeli!”

“Yoğunluk nerede ise;

rt/fav/takipçi talebi nerede oluşmuş ise sanal dünyadaki hakim olan platform/kazanan o olur. Sosyal medya araçlarında nüfus ve nüfuz hakimiyeti olan pazarı elinde tutar. Milli duruşa, tercihe önem verelim ama küresel tüketim eylemleri gerçeğinden kopmayalım! ”

“Şu kadar yıldır kullanılan tüm sosyal medya araçlarından vazgeçmek kolay. Ama yerine koyduğumuz aynı gücü ve yetkinliği vermediği sürece daha güvenli araçlar kullanıyor olsak dahi; başka alemlerle entegre olma ve yönlendirme kabiliyetini kaybedebilir; başka tuzaklara düşebiliriz.”

“Yaay/BİP’e geçip, kullanmalıyız. Ancak! Ankara-Paris-Moskova-NewYork-Mogadişu-Cezayir-Bakü-Saraybosna vb. beldelerde milyarlarca insan eşit şekilde aynı Twitter/Facebook/WhatsApp kullanıyor. Öyleyse ben de kullanmaya devam ederim; çünkü bizim dünyaya bir mesajımız var anlatmalıyım!”  dedi.

WhatsApp sözleşmesine dair son gelişmeler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
12 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 gün önce

Çok ilginç

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

Telegram ve signal olmak üzere iki alternatifi de kurdum arkadaşlar. Bazıları illeri geri konuşmuş yapmayın lütfen. Belki İBRAHİM aleyhiselamı ateşten yanmaktan çabalayan kuşun çabası misali safımız belli olsun. Artık kafasına göre at koşturdukları devir bitti. İsterim ki milli bir uygulama olsun onu kullanalım. Şimdilik Telegram ve signal i de kurdum, test ediyorum. Ama Telegram kullanıcı olarak, hemen hemen listemdeki kişilerin çoğuna sahip olduğunu gördüm. Tercih sizin tabiki. Ben de wp da Elveda diyorum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

İlk defa doğru bişeyler söylüyorlar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

Koskoca elon musk silmiş adam dijital cagin parlayan yildizi . Buda gelmis diyor kullanmaya devam edicem . Ulkenin resmi kurumlarindan boyle aciklamalar gormek. Vatandas olarak uzdu. Gerci vatandasi ne zaman korudular ki

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

Son zamanlarda okuduğum en anlamlı açıklama

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

Gurbetçiler türkiye’yi bip’le arasın. Tr’de bip yaygınlaşsın. İnsta & twitter’dan daha kopmayalım. Cb sözcüsü haklı. Wp’ı aramayız bile

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

o yüzden koskoca tüsiad başkanı sildi whatsappı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

Twitter da 5k takipçisi olan bakan yardımcısının takipçi kazanmasından başka bir işe yaramayan bir haber. Lise çocuklarının bile daha fazla takipçisi vardır sanırım

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

Saçma bir yorum olmuş. Dünyanın bir yarısına senin verin gizli. Sana karışmam diyeceksin! Geri kalanını sağacaksın! Sayın bakan WhatsApp kullanabilir.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

Derdimizi WhatsApp ile anlatıyormuş arkadaş.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

Paka paka #whatsAAp 🙄🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 gün önce

Benim anlamadığım istiyen istediğini kullanır, bakana ne

" Bakan Yardımcısı WhatsApp ile ilgili kafa karıştırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bakan Yardımcısı WhatsApp ile ilgili kafa karıştırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bakan Yardımcısı WhatsApp ile ilgili kafa karıştırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)