Google Julius Richard Petri’yi Unutmadı


31 Mayıs 2013 Cuma 05:16
Google Julius Richard Petri’yi Unutmadı

Topluma mal olmuş kişilerin doğum günlerinde ve özel günlerde anasafyasında logosunu değiştiren Google‘ın bugünkü konuğu bakteriyolog Julius Richard Petri oldu. Google ünlü bilim insanın 161. doğumgünü animasyonlu bir logo ile kutladı.

Petri kabı olarak bilinen labaratuar cihazının mucidi olan Alman bilim insanı 31 Mayıs 1853 tarihinde Almanya’da dünyaya geldi. 20 Aralık 1921 tarihinde ölen Petri, bir dönem ünlü bakteriyolog Robert Koch’un asistanlığını da yaptı.

Petri Kabı

Julius Richard Petri, 1877-1879 yıllarında Kraliyet Sağlık Ofisi’nde çalışırken bugün Petri kabı olarak bilinen laboratuar aletini icat etmiştir. Petri kabı, hücre kültürlerinin yetiştirildiği camdan yapılmış yayvan yuvarlak bir kaptır. Petri kapları Petri tabağı veya hücre kültür kabı olarak da bilinir.

:: Çalışmayı beğendiniz mi?   

 

 

 
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Julius Richard Petri’yi Unutmadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Julius Richard Petri’yi Unutmadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Julius Richard Petri’yi Unutmadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
  2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
  3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
  4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
  5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
  6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
  7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
  8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
  9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
  10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)