Basecamp şirketinde istifa krizi büyüyor


01 Mayıs 2021 Cumartesi 11:16
ABONE OL
Basecamp şirketinde istifa krizi büyüyor

Basecamp CEO’su Jason Fried’in toplumsal ve politik tartışmaları yasaklayan yeni felsefesini aktardığı blog gönderisi, şirket çalışanlarının büyük tepkisine neden oldu.

Şirketin kurucu ortağı David Heinemeier Hansson ise, yayımlanan yeni felsefe ile aynı fikirde olmayan herkes için yeni kıdem tazminatı paketi sunacağını söyledi.

Basecamp çalışanları yeni felsefeyi kabul etmiyor

Fried’in Pazartesi günkü blog yazısı yayınlandıktan kısa bir süre sonra Hansson, ayrı bir blog yazısında yeni kıdem tazminatının şartlarını ana hatlarıyla açıkladı.

The Verge’ün ulaştığı Basecamp çalışanlarının söylediklerine göre, şirketin 57 çalışanının bugün itibariyle kıdem tazminatını kabul edip istifa ettiği bildirildi. Ayrıca dün öğleden sonra 18 kişi daha ayrılmayı planladıklarını tweet atarak paylaştı. Bu kişiler arasında Basecamp Pazarlama Müdürü Andy Didorosi, Tasarım Başkanı Jonas Downey ve Müşteri Destek Başkanı Kristin Aardsma‘nın olduğu belirtiliyor.

Tasarım Başkanı Jonas Downey, şirketten ayrılış nedenini Basecamp’taki son değişiklikler göz önüne alındığında, Tasarım Müdürü olarak işimden ayrılmaya karar verdim” diye açıklayarak tweet attı.

Yazılım geliştirici John Breen’in tweeti ise tüm olayların özeti niteliğinde oldu:

“Günümüzün sosyal ve politik konuları özellikle dalgalı. Duyarlılık duyulan ögeler ve siyaset, savunuculuk veya genel olarak toplumla uzaktan ilgili her tartışma, hoş olmaktan hızla uzaklaşıyor. Bunun dışında kalmak suç ortağı olduğun anlamına mı geliyor, yoksa senin hedef olduğun anlamına mı geliyor? Bunlar hayatta riske girmek için yeterince zor konular, ancak iş yerinde yüksek ölçüde daha önemli. Bu durum çalışanlar için büyük bir dikkat dağıtıcı. Enerjimizi tüketir ve diyaloğumuzu karanlık yerlere yönlendirebilir. İnsanlar Signal, WhatsApp ya da kişisel bir Basecamp hesabı aracılığıyla çalışma arkadaşlarıyla iletişim kurabildiği zaman işin nerede olduğunun da önemi kalmıyor.”

İstifaların ardından şirketin nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken, Basecamp CEO’su henüz sessizliğini koruyor.

Basecamp nedir?

Basecamp, bir proje yönetim sistemidir. Basecamp ile projeler oluşturabilir, takım kurulabilir, dosya paylaşımı yapılabilir ve ortak takvim gibi bir takım özelliklerden faydalanabilirsiniz.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Basecamp şirketinde istifa krizi büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Basecamp şirketinde istifa krizi büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Basecamp şirketinde istifa krizi büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?