Okunma

Baskı Hizmetlerinde Lider Kim?


14 Eylül 2009 Pazartesi 07:38
Baskı Hizmetlerinde Lider Kim?

Bağımsız araştırma şirketi Gartner tarafından yapılan “Baskı Hizmetleri Yönetiminde Magic Quadrant 2009″ raporunda Xerox, bir kez daha “Lider” gösterildi. Yapılan bu değerlendirme, Xerox’un piyasadaki gücünü ve diğer kişi ve kuruluşlar tarafından algılanışını, aynı seviyede koruduğunu ortaya koyuyor.

Gartner bu raporu, dış kaynak yolu ile doküman yönetimi hizmeti alan müşterilerine, bu alanda faaliyet gösteren şirketleri değerlendirmek üzere hazırlıyor. Gartner’ın hazırladığı raporda, ofis donanım, tedarik, servis ve toplam baskı yönetimi konularında hizmet veren şirketler değerlendiriliyor, yapılan analizler sonucunda firmalar, vizyon ve faaliyetlerine göre sınıflandırılıyor.

 

Xerox, Gartner’ın geçtiğimiz sene yayınladığı “Baskı Hizmetleri Yönetiminde Magic Quadrant 2008” raporunda da lider gösterilmişti.

 

Procter&Gamble, Reuters, Enterprise Rent-A-Car, Dow Chemical ve KeyCorp gibi dünyaca ünlü firmalar, baskı hizmetleri yönetimi alanında Xerox’tan danışmanlık hizmetleri alıyor. Xerox, verdiği global doküman yönetimi hizmetleri ile şirketlerin müşteri memnuniyetini ve güvenilirliğini artırmasına, sabit giderlerini ve stok maliyetlerini azaltmasına, çevreye duyarlı hızlı bir iş akışı sağlamasına yardımcı oluyor. Xerox, aynı zamanda firmalardaki ofis ekipmanlarının enerji kullanımını ve kağıt tüketimini de yüzde 30’a varan oranlarda aşağıya çekiyor.

Temeli Yalın Altı Sigma yaklaşımına dayanan Xerox’un baskı hizmetleri yönetimini içeren çözümleri, bir kurumun marka bağımsız tüm ofis ekipmanlarının yönetimini de sağlıyor. Kuruma uygun bir iş akışı yapısı içinde bilgi ve dokümanların kullanımı, başkaları ile paylaşımı, kaydedilmesi ve arşivlenmesi işini üstleniyor. Ofis ekipmanlarının, kağıt, toner gibi sarf malzemelerinin tedariki, bakımı ve iş akışının kesintiye uğratmadan çalıştırılması hizmetlerini kapsıyor. Xerox’un çözümleri ayrıca, kurumların ofis maliyetlerini düşüren, verimliliklerini artıran ve şirketlere yeni bir iş akış modeli getiren modeller içeriyor.

:: Sizce lider kim?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Baskı Hizmetlerinde Lider Kim? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Baskı Hizmetlerinde Lider Kim? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Baskı Hizmetlerinde Lider Kim? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "