2010’nun Hayal Kırıklıkları


01 Ocak 2011 Cumartesi 07:29
2010’nun Hayal Kırıklıkları

Wired tarafından yapılan bekleneni veremeyen ürünler listesinin başında Fusion Garaga JooJoo Tablet geliyor. Başlarda ürünün adı CrunchPad olarak söz edildi, fakat ürün JooJoo adıyla piyasaya sürüldü.

Yılın başlarında ön siparişe sunulan cihazın 90 kişi tarafından sipariş edilmesi başarısızlığın başlangıcı oldu. Fazla ilgi görmeyen cihaz yakın süre sonra piyasadan kaldırıldı.


Shake Weight

İlk olarak Amerika’da satışa sunulan Shake Weight adındaki ürünün gerçek olup olmadığını anlamak için oldukça uzun bir süre geçti. Ürünün kullanımında ortaya çıkan görüntü birçok kişinin ürüne tepkili yaklaşmasına neden oldu.

http://www.youtube.com/v/xbsSeVr5NSI?fs=1&hl=en_US

Ürünü kullanan kişilerden gelen yorumlar pekte olumlu olmadı. Bunun üzerine rün satışları düştü. Başlarda 30 dolardan satışa sunulan ürünün fiyatı şimdi 19.99 dolar. Fakat çok fazla rağbet görmüyor.

D-Link Boxee Box

Geçen yıl içerisinde medya merkezi ürünlerinde bir patlama yaşandı. Bu tarz ürünlerden biri olan D-Link Boxee Box‘da şık yapısı ve medya desteği ile başlarda oldukça adından söz ettirdi.

Fakat ürünün büyük yapısı ve TV sehpaları üzerindeki duruşundan rahatsız olan kullanıcıların ürün hakkındaki kötü yorumları ürünün geleceğini etkiledi. Tüm bunlar bir de ürünün uzaktan kumandası ile yaşanan sorunlar eklenince D-Link Boxee Box istenmeyen ürün haline geldi.

Looxcie Bluetooth Headset-Camera Combo

Bu tarz yeni bir ürünün çıkacağını duyanlar oldukça fazla heyecanlandı. Hem kamera hem de bluetooth kulaklık olarak kullanabildiğiniz cihazın teknik özellikleri is tam bir facia.

Ürün sadece 15 saniye ve 15 fps kayıt imkânı sunuyor. 28 gram ağırlığındaki ürününün fiyatı da kullanıcılar tarafından biraz yüksek bulundu. Fazla rağbet görmeyen ürünün gelecek hayalleri de suya düştü.

Seagate GoFlex FreeAgent TV

GoFlex TV HD medya çalar, ev eğlence sisteminizde dijital medya dosyalarına erişmenizi, görüntülemenizi ve çalmanızı kolaylaştırıyor. Bu tarz cihazların en çekici yanı ise nerdeyse tüm video dosya biçimlerine desteklerinin olması.

İşin bu tarafını Seagate GoFlex FreeAgent TV oldukça başarılı hallediyor. Fakat bu donanımı kullanacak arayüzün de iyi olması gerekli. Kullanıcılardan gelen yorumlara bakılırsa Seagate GoFlex FreeAgent TV’nin arayüzü hiç kullanıcı dostu değil. Ürün bu sebepten dolayı bekleneni veremeyenler listesinde yerini alıyor.

MSI GX660

Bizleri hayal kırıklığına uğratan ürünlerden bir diğeri de MSI’ın GX660 dizüstü bilgisayarı. Ürün piyasaya sürülmeden önce oldukça fazla ses getirmişti. Fakat piyasaya çıkan ürünün tasarımı beklentileri karşılamadı.

Ürünün tasarımından hoşlanmayan kullanıcılar jet motorunu andıran soğutucu fanından da şikâyetçi. Beklentileri karşılamayan MSI GX660 listemizde yer aldı.

Bushnell StealthView

Resimde görmüş olduğunuz gece görüş gözlüğü ufak yapısıyla dikkatleri hemen üzerine çekti. Ürünün en büyük sorunlarından bir tanesi ise beklenen performansı bir türlü verememesi. Kullanıcıların olumsuz görüşleri Bushnell StealthView’i başarısız bir 007 cihazından öteye itemedi.

Ürünün gece görüşteki aydınlatma sorunu ürünü dibe iten problemlerin başında geldi. Bazı kullanıcılar ürün ile gece görüşü sağlamak için spot ışıkları altında görüş yapılmalı diye dalga bile geçtiler.

:: Kendi listenizi bizimle paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
8 yıl önce

şu an roku 2 xs ve apple tv 2 karşısındaki en başarılı cihaz olarak amerika’da yok satıyor, burun kıvıran kimmiş gerçekten merak ettim.

" 2010’nun Hayal Kırıklıkları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2010’nun Hayal Kırıklıkları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2010’nun Hayal Kırıklıkları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  2. 2 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  3. 3 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  4. 4 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  5. 5 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  6. 6 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  7. 7 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  8. 8 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  9. 9 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  10. 10 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!