Okunma

Belgelerinizi Online Olarak Düzenleyin!


26 Şubat 2011 Cumartesi 12:30
Belgelerinizi Online Olarak Düzenleyin!

Bulut işleme en çok yatırım yapan teknoloji devlerinden biri de Google. Özellikle mobil cihazlar ile bilgisayarları aynı paydada buluşturacak olan teknolojilere fazlasıyla önem veren Google’ın bu alandaki en ciddi projelerinden biri de Cloud Connect eklentisi.

Tamamen Ücretsiz!

Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu eklenti sayesinde Windows kullanıcıları, Microsoft Office 2003, 2007 veya 2010 üzerinde hazırlanmış dokümanlarını, Google hesapları ile senkronize edebiliyor. Otomatikleştirilen senkronizasyon işlemleri ile dosyalar hem yerel hem de bulut üzerinde, istenilen her konumdan ve cihazdan düzenlenebilir hale geliyor. Daha da önemlisi ise dosyaların güncelliği sürekli olarak korunmuş oluyor.

Microsoft’un Office 365 platformuna rakip olarak düşünülen bu hizmet, şimdiden rakibinden birkaç adım ileri geçmiş bile. Zira Microsoft’un hizmeti henüz beta aşamasında ve eksikleri epey fazla. Ayrıca Microsoft bu hizmet için epey yüksek bir fiyat belirlemiş. Buna karşılık Google beta aşamasından kurtuldu. Üstelik ücretsiz ve öyle de kalacağa benziyor.

:: Google’ın bu ücretsiz hizmeti işinize yarar mı? Yoksa Microsoft’tan şaşmam diyenleden misiniz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Belgelerinizi Online Olarak Düzenleyin!”

  1. Aquamenti dedi ki:

    Microsoft Office kullananların kesinlikle işine yarayacaktır. Ben de zaten Word belgelerini Google Docs üzerinden düzenlemeye başladım artık, çok fazla özelliği yok ama işimi görüyor, fazladan bir ofis programı yüklememe gerek kalmıyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hastayım Goole’ın böyle uygulamalarına…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Shiftdelete editörleri yazarları sitenize üye değilim fakat sitenizi bir üye sadakati ile çok uzun yıllardır takip ***** haberinizi bir gazeteci olduğumdan dikkatle ***** yaptığınız yorumlar ve uyarılarda yerinde olduğunu görü***** bu haberdeki eksiklik şu değil mi insanların ofis belgelerini düzenlemek ve paylaşmak büyük bir kolaylık fakat her insanın ofis belgelerinin bir kopyasının googlede kalacağı ve bu kimi özel bilgilerin gelecekte google ve işbirlikçileri tarafından Türkiye için kullanılacağınıda ***** çok büyük bir risk oluş***** yazılımları artık her türlü bilgiyi çöpe atmayarak bunları bir şekilde siyasi ve ekonomik olarak kullanmaktadırlar.

" Belgelerinizi Online Olarak Düzenleyin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Belgelerinizi Online Olarak Düzenleyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Belgelerinizi Online Olarak Düzenleyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "