Okunma

Kanser Tedavisinde Yeni Işık Yöntemi!


02 Temmuz 2016 Cumartesi 10:30
Kanser Tedavisinde Yeni Işık Yöntemi!

University Of Texas San Antonio bilim insanları, kanser tedavisinde kullanılmak üzere alternatif bir yöntem üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Söz konusu çalışmaların kapsamında hastadaki optogeneticsi azaltmak ya da kanserli hücreyi tamamen ortadan kaldırmak hedefleniyor.

Araştırmacılar, mevcut kemoterapi ve diğer etkili yöntemlere ek olarak, hastaları daha az yıpratan bir çözüm meydana getirmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirttiler. Araştırmacılar, riski çok düzeydeki mevcut kanserli hücrenin gelişimini engellemek ya da hücreyi kökten kaldırmak adına ışık adındaki yeni alternatif yöntemi kullanacaklar.

16-07/02/ut-health-science-center-at-dusk_courtesy.jpg

Işık Yöntemi Nasıl Çalışıyor?

Teknik olarak, mevcut tümöre bir kimyasal bileşik olan nitrobenzaldehid enjektesinin ardından, bileşiğin hücrelere yayılmasını öngörüyor. Ardından bir ultraviyole ışık hüzmesi, hücrelere yayılması ile yüksek asitli hale gelen kimyasal tümöre yansıtılıyor.

Araştırmacılar, fareler üzerinde gerçekleştirilen deneyde, geliştirilen yöntemin kanser hücrelerinin yüzde 95‘inin ölümüne sebep olduğunu dile getiriyorlar.

Henüz deney aşamasında olan yöntemin, tüm hücreleri etkileyen kemoterapinin yerine, yalnızca kanserli hücreye odaklanmasının hastayı daha az yıpratan ve daha etkili bir yöntem olabileceği kaydediliyor. Araştırmacılar, yöntemin gelecek süreçte kanser hastalarının tedavisi için yeni bir umut olabileceğinin altını çiziyorlar.

:: Bilim insanlarının gün geçtikçe geliştirdikleri yöntemlerin, gelecek süreçte kanser hücrelerin tedavisinde tamamen başarılı olabileceğini düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Kanser Tedavisinde Yeni Işık Yöntemi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Insallah yaparlar bugunlerde korkuyorum bende olurmuyum diye

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kanserin çaresi var sodyum biokarbonat,1 ay ömür biçilen rusya vatandaşı vladimir hala yaşıyor)Doktorlar artık yapacak bişey kalmadı dediler oda araştırdı,Ünlü İtalyan onkolok tullo simocinin Terapisini uyguladı,Her gün Yemekden 30 dakika önce 250 mq fincana 1 yemek kaşığı soda dökerek üzerinede yarısına kadar kaynamakda olan su dökdü,Ve yarısındada adi şişe suyu)günde 2 kez tekrarladı ve iyileşti)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  hep yeni yöntem bulundu oydu buydu şuydu kanser bitti flan diyolar ortalıkta hiç bişey yok boş umutlar vermeyin millete yeter

 4. SDN Okuru dedi ki:

  harika. her ülkenin bütçesinin en az yüzde birini kanser araştırmalarına harcaması lazım bence. acele etmeliyiz

" Kanser Tedavisinde Yeni Işık Yöntemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kanser Tedavisinde Yeni Işık Yöntemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kanser Tedavisinde Yeni Işık Yöntemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "