Bill Gates’e Peru’dan yeni ‘koronavirüs’ suçlaması


13 Ocak 2021 Çarşamba 07:45
Bill Gates’e Peru’dan yeni ‘koronavirüs’ suçlaması

Koronavirüs salgını ilk ortaya çıktığı günden bu yana ilginç açıklamalarıyla dikkat çeken Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Peru’da koronavirüs suçlaması ile karşı karşıya kaldı. Peru’nun yerel haber kaynaklarında koranavirüsün sorumlusu olarak Bill Gates‘i, dünyanın en kapsamlı ağa sahip ailesi Rockefeller’ı ve George Sonos’u suçladığı aktarılıyor.

Koronavirüs suçlaması bir ilk değil 

Uzun yıllardır aşı çalışmalarıyla kah takdir edilen kah eleştirilen Bill Gates’e yönelik yeni iddialar ortaya çıktı. Peru’da bir mahkeme, koronavirüsün Bill Gates, George Soros ve Rockefeller ailesinin hatası olduğunu söyledi ve ortaklık karıştı.

Mahkeme kararının temelinde ise karonavirüs salgınının bu kadar küresel bir hale gelmesinin suçu ‘elit suç dünyası’na atfedildi. Zengin elitlerin elinden çıktığını vurguyalayan Chincha ve Pisco Mahkemesindeki hakimler verdikleri karar sonrası tepki çektiler.

Sputnik’te yer alan soruşturma metninde, “Bill Gates, Soros, Rockefeller gibi yeni dünya düzeninin yaratıcıları dışında hiçbir dünya hükümeti, gerçek ve tüzel kişiler bu salgının öngörülebilir nitelikte olduğunu iddia edemez.” ifadeleri yer alıyor.

Yaşanan bu soruşturmanın basında ve sosyal medyada geniş yer bulmasının ardından Peru Yüksek Mahkemesi, soruşturmaya el attı. Yapılan açıklamada, soruşturma kararını imzalayan yargıçlara ön soruşturma açtı.

Bill Gates için bu bir ilk değil. Milyarder ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates,  “tuhaf” olarak adlandırdığı koronavirüs salgınıyla ilgili komplo teorilerinin en önemli hedefi haline geldi. Gerek yaptığı açıklamalar gerek ona yöneltilen daha önceki suçlamalar olsun, Gates kısa süre içinde kendisini komplo teorilerinin içinde buldu.

Bill Gates’e daha önce de pek çok suçlama yapıldı

Bu tartışmaların en büyük hedefinde ise eşiyle birlikte kurduğu, Bill & Melinda Gates Vakfı’nın küresel aşı ittifakı bulunuyor. Sosyal medya aleminde, yukarıdaki gibi bazı mahkeme soruşturmalarında ve bazı yorumculara göre Gates türlü şekillerde suçlandı.

İnternet ortamında dolanan pek çok komplo teorisi var. Onlardan en bilineni ise Bill Gates’in milyarlarca insanı ‘mikroçiplerle’ izlemek için koronavirüs aşısı geliştirdiği yönünde oluyor. Yapılan bir araştırma bu teze inanan ABD’li yetişkinlerin yüzde 28’lik bir dilime denk geldiğini söylüyor.

koronavirus-suclamasi-00

Gates konu hakkında Business Insider’a açıklamalarda bulundu. Gates, “Bir bakıma, bu komplo teorisini komik bir şey olarak görmek istemeniz çok tuhaf ama gerçekten komik bir şey değil” dedi.

Wired’da yer alan başka bir habere göreyse söz konusu komplo teorilerinin ortaya atılmasının bir diğer sebebi Gates’in aşıya karşı bu kadar ilgili olması.

Bu iddiaların en temelde dayanak noktası ise Bill Gates’in 2015 yılında yaptığı bir konuşmada, insanlık için en büyük riskin nükleer savaş değil, milyonlarca insanın hayatını tehdit edebilecek bulaşıcı bir virüs olduğu konusunda uyarması oldu. Yıllar sonra tekrar ortaya çıkartılan bu konuşma kısa süre içinde komplo teorilerinin yayılmasına neden oldu.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 gün önce

Zengin olupta eli temiz insan gördünüzmü?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 gün önce

Bu şeytan nerede aşı üreten bir kurum varsa ya ortak oldu ya da onu satın aldı. Dünya da ki bütün aşı lobisini bu yönetiyor. Dünya kadar parası var, bu yaratığın gözü hala doymadı.

" Bill Gates’e Peru’dan yeni ‘koronavirüs’ suçlaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates’e Peru’dan yeni ‘koronavirüs’ suçlaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates’e Peru’dan yeni ‘koronavirüs’ suçlaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!