Okunma

Bing Gözlerimize Bayram Yaptıracak


15 Eylül 2009 Salı 06:42
Bing Gözlerimize Bayram Yaptıracak

Bing, kullanıcılarına bayramı erken getiriyor. Resimlerde arama yapma özelliğinin dışında Bing şimdi de Görsel Arama (Visual Search) yapabilecek. Visual Search için sistemde Silverlight 3 medya oynatıcıssının kurulu olması gerekiyor. Ayrıca bu yeni özellik şimdilik Bing‘in Türkiye sayfalarında mevcut değil. Ne zaman eklenecek henüz bir bilgi yok. Görsel Arama sayesinde internetten aramak istediğimiz kelimeleri görsel olarak  görerek arayabileceğiz.

Görsellerde Arama özelliğinden farkı ise, yine karşımıza sayfa sonuçlarını göstermesi. Yani diyelim ki Güneş Sistemi‘ne ait bir görsel arayacaksak Görsellerde Arama yapmamız gerekiyor. Görsel Aramayı, Güneş Sistemi ile ilgili makale aramak istiyorsak kullanmalıyız. Henüz çok yeni ve geliştirilmesi gereken Visual Search’ün, Bing’e ne denli katkıda bulunacağını merak ediyoruz.

:: Visual Search’ü başarılı buldunuz mu?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bing Gözlerimize Bayram Yaptıracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bing Gözlerimize Bayram Yaptıracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bing Gözlerimize Bayram Yaptıracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "