Okunma

Bip Sesi Kalksın Artık!


27 Aralık 2012 Perşembe 09:57
Bip Sesi Kalksın Artık!

Vodafone Türkiye ekibinin, 2012’nin son çeyreğine ait performans sonuçlarını ve sektörü genel olarak değerlendirildiği toplantıda Vodafone Türkiye CEO’su Serpil Timuray’dan ilginç bir teklif geldi.

Numara taşımada, dünyadaki en aktif ülkelerden biri olduğumuzu belirten Timuray, abonelerin %80’inin her yöne olarak tabir edilen tarifelere sahip olduğunu açıkladı ve ilginç bir teklif paylaştı.

Bip sesi yok olsun, kimse beklemesin!

“Numarasını taşıyan kişilerin, eski operatörüne ait aboneler tarafından arandığında duydukları bip sesi ve bekleme süresindenden kurtulması gerek” diyen Timuray’ın bu teklifine, sektörün resmi düzenleyici kurumu olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) nasıl bir yanıt geleceği, merakle bekleniyor.

Nostalji zamanı!

2008 yılında tüketicilere numaralarını değiştirmeden istedikleri operatörü seçme imkanı sunan ve memnuniyetle karşılanan bu sistemdeki bip sesini Türkiye’de ilk kez ShiftDelete.Net tarafından duyurduğumuz habere buradan ulaşabilirsiniz.

:: Timuray’ın bu teklifi için ne düşünüyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

47 yorum - “Bip Sesi Kalksın Artık!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bence o bip sesi kalsın. Nereyi aradığımı bilmeye ihtiyacım var. Hem kullanıcının her yöne tarifesi yokmuş, niye onların hakkı yensin? Bip sesi için bekleme süresi bahane edilmiş, 2 saniye için mi sorun ediliyor?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  1- Önce dakika bazından saniye bazına geçin.
  2- Paketleri belli bir düzende, en az iki yıl değişmeyecek ve 10 çeşidi aşmayacak şekilde planlayın.

  Ondan sonra bip sesini düşünürüz. 12 yıldır cep telefonu kullanıyorum ve Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyorum ve mesajlarımda Türk Alfabesi kullandığım için mesajlarım ikiye bölünüp gönderiliyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bip sesini kaldirmak istiyor tabi cebi dolcak o zaman tarifeleri ortak yapinda gorelim

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bip li bisey diyecem ama neyse

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Vodafone kullanıyorum, işler her zaman düşünüldüğü gibi gitmeyebilir. Bende numaramı “lider” operatöre taşımak istiyorum. Vodafone’dan eskisi kadar memnun değilim, biraz daha fazlasını verip kaliteli hizmet almak hakkım. Dedikleri gibi opsiyon yada kaldırılırsa direk taşıyacağım numaramı.

 6. WhiteSilverIp5 dedi ki:

  ya bib sesi yerine kardeşim aradığınız abone a firma b firma c firma diye söylemeli bence sonuçta geçiriyorlar…
  benim dakikalarım her yone benim için sıkıntı yok zaten vodafone değilim..
  ama herkez bir değiş yaşlısı var genci var.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  O bip sesini duyar duymaz kapatıyorum telefonu.. numara taşıyana aynı numarayı ön eki değiştirerek vermeliler.. başka operatörü pahalı tarifeden arattıracak, ve bunu da arayana bildirmeyecek.. hadi yaa

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell’in Statune uygulamasını görüp konuşma ihtiyacı hissetmiş. Olay bu kadar basit.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  daha beteri var adam kıbrısa gıtmıs arıyorsunuz hıc bir uyarı yok arıyorsunuz ıkı taraflı(hem arayana hem aranana) yurtdısı tarifesi yazılıyor,buna bir cozum ıstıyoruz esas!!!

 10. SDN Okuru dedi ki:

  bip sesi kalksın millet kendi hattından sansın mal gibi tuzağa düşsün sizin de cebiniz dolsun dimi. ne kadar para açısınız arkadaş ya 🙁 sömürdükçe sömüresiniz geliyor. :(:(:(

 11. SDN Okuru dedi ki:

  sıkıysa o numarayı arayana şebeke içi muamele yapsı***** halde uzun dönemde müşteriyi çok öper vodafone:)
  bizim operatörler çok zeki baksana yorumlara hemen de kalksın diyenler var 🙂

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Kullanicilara bırakılsın isteyen açsın isteyn kapatsın

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Daha o seviyede değiliz hanımefendi abartmasın 😀

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Yillardir kullandigim 532li telefonu vay patronda ucuza kacmis demesinler diye degistiremiyorum. Halbu ki Turkcell i hic sevmiyor ve cezalandirmak istiyorum. Bu bip sesi kalkarsa bir cok kisi benim gibi vodafone a gecer.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  20 liraya herşey sınırsınz olsun tüm operatorlerde

 16. SDN Okuru dedi ki:

  gene kaybeden olduk bak şu işe 😀

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Operatörlerin tarafına fayda sağlayacak herşeye hayır! soyguncular.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  zaten yok sayılacak bi oran(!)

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Kalksın ki size yarasın ben ne bilim aradığım kişi hangi operatörü kullanıyor ? Hep kendinizi duşunun vatandaşı düşünen yok zaten,..

 20. SDN Okuru dedi ki:

  vatandasa nasil geciririz onun pesindeler bip filan hikaye

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Tabi kalksın. Onun yerine Bülent Ersoy’un sesiyle bir uyarı mesajı koysunlar.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Sacmalik kalkarsa hangi hatti aradigimizi nereden bilecegiz tamam benimde her yone ama bu sart kalkamaz

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Ses kalksın yerine arayacağımız operatörün adı söylensin avea turkcell vodafone gibi

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Kalkmasın, sadece daha işlevsel olacak olan şebeke dışı aramalarda bip sesi kullanılsın. 3. 4. defa farklı oğeratöre geçen arkadaşlarım var. Hangisi nerde takip etmek zor.

 25. EnverYigit dedi ki:

  Online işlemler menüsünde bir yer yapsınlar sesi kapatmak için. Her yöne tarifesi olanlar isteği halde kapatsın. Tamamiyle kapatmak rahatsız edecektir..

 26. SDN Okuru dedi ki:

  bip sesi kalksın hangi operatöre taşındığını söleyen bi ses olsun mesela aradığınız kişi avea, vodafone yada türkcell abonesidir desin hiç olmazsa o iğrenç tiksindirici ve kulak tırmalayan sesten daha iyidir 🙂

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Kaldırılması Kontorlu hatlar için işlerine gelecek, bu millet para basıyor çünkü. Bip sesi kalktımı ücretlendirme diğer operatorler arası en yüksetk tutar olduğu için ( hala paketsiz kullanan insanlar var ) avuçlarını ovuşturmaya başlarlar. Karşı olanlar kullandığınız ev telefonu değil, numarayı çevirir çevirmez zaten düşmüyor. Kulağından biraz uzak tutarsın sesi duyarsın, konuşmana başlarsın. Bende Ferrari istiyorum ama hani nerede….?

 28. SDN Okuru dedi ki:

  zonk sesi çalsın

 29. pesimist dedi ki:

  Bip sesinin kalkması taraftarıyım… Sinir bozucu ve aynı zamanda zamanımdan çalıyor…

 30. SDN Okuru dedi ki:

  madem kalkacak her yone paketlerin giyatlarini daha uygun hala getirmeleri gerekiyor.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  farklı bir ücretlendirme yapmaycaksan harika bir öneri

 32. SDN Okuru dedi ki:

  birisiyle konuşurken türkcellimisin die soramayacağımız için gerekli başında kendi operatörümüzden olmadığı için ses çıkarması tüketici için faydalıdır sesin kalkması operatörlere yarar

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun için tüm operatörlerin tüm mobil operatörlere aynı fiyat tarifesini koyması lazım. Yani x operatörü kullanıyorsunuz, x’i de arasanız, y’yi de, aynı fiyattan ücretlendirilmeniz gerek. Misal benim tarifem böyle değil, 250dk Turkcell, 250 dk sabit ve diğer opratör arama tarifem var….

 34. topalsolucan dedi ki:

  Vodafone kullanan bir arkadaşım aynı gsm abonesi bir başka arkadaşını arayıp uzun bir konuşmaya dalmış. arkadaşı meğerse Turkcell’e geçmiş. bep sesini duymadığı için ancak kontörleri bitip telefon kapanınca durumu anlamış. Vodafonu aradı ve o bip sesini duymadığını belirterek giden 70 kontörünün geri iadesi için yarım saat tartıştı. 100 kontör iade ettiler.

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Çok daha kısa bir uyarı mesajı yapılabilir, ayrıca çağrının açılmayı beklendiği sırada farklı herhangi bir ses ile de “aranılan abonenin operatörünün nuamarasından farklı olduğu mesajı” verilebilir.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Kalkmasin hatta vodafona farkli aveaya farkli ses olsun da kimi aradigimzi bilelim

 37. SDN Okuru dedi ki:

  kolağıma dayar dayamaz duyduğum o kulak çınlatan saçma ses mi kalkacak
  kalksın lanet olsun olmaz olsun

 38. SDN Okuru dedi ki:

  kalkmasın!!!!!!!!

 39. SDN Okuru dedi ki:

  neden kalksın kardeşim benim hangi hattı aradığımı bilme hakkım var

 40. zozeidon dedi ki:

  Bu durum Avea ve Vodafone’un işine gelir. Turkcell ise rekabet avantajını korumak için kalmasını ister. Ama son kullanıcı tüketicidir. Uyarı tonunun kalkması tüketici aleyhine durumlar doğurabileceğinden %5’i etkileyecek bir durum varsa bile kalması gerekir.

 41. volgan dedi ki:

  giren çıkan kullanıcıya zaten sıkıntı yok

 42. trnc dedi ki:

  Bütün tarifelerimiz her yöne, şebeke içi konuşmaya yönelik bir tarifemiz bile yok diyebiliyorlarsa o zaman bip sesi kalksın deme hakkına sahip olurlar.

 43. thekillingroad dedi ki:

  Hadi ya, ben 0532 diye aradığım telefonu ararken kimi aradığımı bilmeyeyim öyle mi?
  Serpilcim sen eski iş yerinden yoğurt getir de ayran yapalım boşver bu işleri. %80 her yönedeymiş.. %20’yi kim takar. Aferin l*n çok güzel öğreniyosunuz..

 44. SDN Okuru dedi ki:

  bence de kalksın. artık gereksiz. heryöne paketler artık daha uygun.

 45. ernesto_che dedi ki:

  düttt sesini istiyoz

" Bip Sesi Kalksın Artık! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bip Sesi Kalksın Artık! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bip Sesi Kalksın Artık! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "