Okunma

Bir Bilgisayar Dergisi Daha Kapandı!


12 Mayıs 2009 Salı 21:42
Bir Bilgisayar Dergisi Daha Kapandı!

Dünya Yayıncılık A.Ş. tarafından yayınlanan iki bilgisayar teknolojisi dergisinden bir tanesi olan Globus BYTE’ın yayın hayatına son verildi. Abonelere gönderilen dergilerin içine yerleştirilen ve kendilerine “Haziran sayısından itibaren BYTE değil PC World dergisi” gönderileceği yazan kağıtla ortaya çıkan durum, biilişim yayınlarında uzun süredir yaşanan sorunların bir dergiye daha mal olduğunu gösterdi.

Yeni Yayın Politikası

BYTE dergisine ait forumlarda yapılan açıklamada, bütün editörlerin PC World kadrosuna dahil olduğu belirtilirken, bundan sonra Jerry Pournelle, Hakkı Öcal ve Güçlü Tuğay gibi yazarların artık PC World’de boy göstereceği söyleniyor. Ekonomik kriz ve düşen satışların bir sonraki adımda hangi derginin yayın hayatına son vereceği ise tamamen bir muamma. ShiftDelete.Net olarak,  Electronic Gaming Monthly ve PC Magazine‘le başlayan ve BYTE‘la devam eden dergi kıyımını üzüntüyle karşılıyoruz. Bu defa tek avuntumuz, bu operasyon sırasında işten çıkartılan hiçbir meslektaşımızın olmadığını öğrenmemiz oldu.

:: Bilgisayar dergilerinin kapanmasıyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Bir Bilgisayar Dergisi Daha Kapandı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ya varya ne okurduk şimdi aklıma geldi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  çok çeşit sıkıntı oluyordu okuyucu hangisini takip edeceğine karar veremiyor. Daha dolu içerikli daha iyi dergi çıkar heralde. Gerçi dünya yayıncılık dergileri hemen hemen aynı haberleri aynı testleri birer ay arayla dergilerinde yayımladıkları gözüme takılmştı..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  internet varken zor be

 4. SDN Okuru dedi ki:

  tüfek icat oldu mertlik bozuldu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Gerçekten yazık oldu, ama krizin atlatılmasıyla derginin yayın hayatına yeniden başlayabileceği de belirtilmiş. Umarım kapanalar güçlenerek tekrar açılır. Kapanmasında en büyük rolüde shiftdelete.net ve benzeri siteler oynuyor, artık insanlar dergi almıyor, netten okumayı tercih ediyor.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Uzun yıllar boyunca birkaç bilgisayar dergisi birden takip eden biri olarak rahatça söyleyebilirimki
  “ayda bir kez çıkan bir bilgisayar dergisinden öğrenebileceğim haberi internetten 2-3 gün içinde öğrenebiliyorum, kaldıki ingilizceniz varsa 1 günde 1 aylık bilgiye ulaşabiliyorsunuz. (bknz. ***** bence diğer dergileride aynı akıbe bekliyor gibi.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  acaba satışların düşmesinde istemeden de olsa kendi payınız olduğunu belirtir misiniz? basılı medya bitecek, eninde sonunda. o yüzden üzülmek yersiz.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bilişim haberlerini genelde internetten okuyoruz bundan dolayı kapanıyor. bence çok gereksiz bu tür dergiler internete taşınsalar daha iyi olacak.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  YAKINDA CHİP DE KAPANIR ESKİ CİZGİSİNDEN SUREKLI UZAKLASIYOR DERGİ BİLGİ YERİNE REKLAM YIGINI OLDU BEN BIDAHA ALMAYACAM MESELA

 10. SDN Okuru dedi ki:

  en sevdigimdi byte yazik oldu

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Elektronik yayıncılıkla hem adamların ayağına çalışın hem de biz sizi seviyoruz deyin. Böyle sevgi uganda’da bile yok. 🙂

 12. SDN Okuru dedi ki:

  şu hakkı öcal dan nefret ediyorum. hiç bir şey bilmeyip ahkam kesen tiplerden. ama yine de keşke byte kapanmasaydı. chip kapansaydı.

" Bir Bilgisayar Dergisi Daha Kapandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Bilgisayar Dergisi Daha Kapandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Bilgisayar Dergisi Daha Kapandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "