Bir Oyuna 37 Bin Euro Harcadı!


08 Ekim 2014 Çarşamba 14:00
Bir Oyuna 37 Bin Euro Harcadı!

Son zamanlarda Google ve Apple, uygulama içi satın alma durumuna karşı önlemler almış olsa da, kullanıcılar hiçbir şekilde bu duruma karşı önlem almıyorlar.

Kullanıcıların dikkatsizliği ya da önemsememesi sonucu son zamanlarda uygulama için satın almalardan mağdur olanların sayısı oldukça arttı.

Genel olarak kullanıcılar düşük paralar kaybediyor olsa da son günlerde yaşanan bir olayda tam 37 Bin Euro harcama yapıldı.

Belçika‘da yaşanan olayda 15 yaşında bir çocuk Game of War: Fire Age isimli oyunda tam 37 Bin Euro değerinde uygulama içi satın alma yaptı. Satın almanın yanlışlıkla yapıldığı belirtilse de paranın ödenip ödenmeyeceği hakkında şimdilik bilgi bulunmuyor.

Ailenin çocuğa kredi kartını elektronik kitap almak için vermesi sonucu yaşanan olaydaki 37 Bin Euro harcamanın ne şekilde ödenip ödenmeyeceği büyük merak konusu.

Hatırlarsanız geçmişte de benzer bir olay, ülkemizde yaşanmıştı. 8 yaşındaki bir çocuk, 600 TL değerindeki 2 tır elektronik domatesi Turbo Racing League isimli oyunda satın almış, aile itiraz ederek ödeme yapmamıştı. 

Ancak daha önceki “Google Play’de Çocuk Güvenliği Oluşturun” başlıklı yazımızda belirtmiş olduğumuz gibi bu gibi durumları önlemek, tamamen sizlerin elinde.

Sonuç olarak uygulama içi satın almalar, çok büyük zararlarla sonuçlanabileceği için, bu ve benzeri durumlara karşı önlem almak, son derece önemli oluyor.

:: Sizler bunun gibi durumlara karşı önlem alıyor musunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Bir Oyuna 37 Bin Euro Harcadı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  8 yaşında da değil 15 yaşında nasıl becermis

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Paraya bak! ben olsam 1 lira harcamazdým. ve ayrýca yapmazdým .

  Yapýlacak þey:

  git araba al

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Aslýnda iki tarafta suçlu yani ailenin sorumsuzluðu hat safhada tamam ama bu kadar büyük bir þirketin müþteri memnuniyeti adýna hiçbir aksiyonu yok mu ? yani halihazýrda bu müþterinin alýþveriþ alýþkanlýklarýný gösteren bir data zaten vardýr, müþteri trendin dýþýna çýkarsa bilgilendirme yapýlmasý gerekir bence (bunu bankada yapabilir ayný zamanda tabi) ama yeter ki müþteri para býraksýn mantýðý varsa baþka

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence illa çocuklarýmýza kredi kartý numarasý vereceksek bu bir sanal kredi kartý olmalý ve bir þey alacaðý zaman bize söylemeli. Ve bizde sanal kredi kartýnýn limitini gerekli olan meblaya yükseltiriz. Ardýndan tekrar 1TLye düþürürek riskleri önleriz. (Sanal Kredi kartýný kendi kredi kartýnýza yan kart olarak internet þubesinden oluþturup istediðimiz gibi yönetebiliyoruz. Bankadan bankaya durum deðiþebilir.) Böylelikle risk biraz daha azalmýþ olur diye düþünüyorum

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  O değl de, o kredi kartının 37 Bin Euro limiti olması daha ilginç.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  seversin: *****

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Bende dün yanlışlıkla 14 lira verdim badland oyununa mail attım ama umursamadılar 🙂

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Kredi kartı limiti koymayan insanların başına gelmiş, haktır. Çocuğa kitap almak için kart mı verilir? Elinde tablet varken kitap mı okuyacak?

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  android ne alaka şimdi

  Bir Oyuna 37 Bin Euro Harcadı!
  Uygulama içi satın almalara dikkat etmeyenler bu durumun bedelini ağır şekilde ödüyor. Bir çocuk daha uygulama içi satın almalara dikkat etmeme sonucu 37 Bin Euro harcadı.
  08.10.2014 / 17:00
  Bir Oyuna 37 Bin Euro Harcadı!
  Son zamanlarda Google ve Apple, uygulama içi satın alma durumuna karşı önlemler almış olsa da, kullanıcılar hiçbir şekilde bu duruma karşı önlem almıyorlar.
  yazısını okuyamayacak kadar veya anlamayacak kadar bilgisiz iseniz iphone sahibisiniz desem hoş olur mu bu yüzden android ve ios savaşı bitsin herkes kendi işletim sisteminin artıları ve eksilerine baksın

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  bu oyuna bir sürü 1000 lerce euro harcayan var

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu oyunun neyine nakit çekmiş anlamıyorum. İğrenç bir oyun

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Kesin androiddir.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  5 para etmez bu oyun

" Bir Oyuna 37 Bin Euro Harcadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Oyuna 37 Bin Euro Harcadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Oyuna 37 Bin Euro Harcadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası