Okunma

BlackBerry’ler Sesle Arayacak


26 Mart 2009 Perşembe 19:37
BlackBerry’ler Sesle Arayacak

Google, BlackBerry hayatına biraz daha giriyor ve artık BlackBerry telefonlar üzerinden sesli arama yapmak mümkün olacak. Kullanıcıların BlackBerry’lerine yükleyecekleri bir yazılım sayesinde, arama tuşuna uzun süre basarak, sesli arama gerçekleştirebiliyorlar.

 

Konuma Göre Arama

Google’ın güçlü olduğu bir nokta olan konuma göre arama sonuçlarının dizilmesi, bu sistemle mümkün. Elbette şu an için ABD gibi bolca yer tanımlanmış olan mecralarda çalışan sistem, siz bir arama yaptığınızda size konuyla ilgili en yakın yerleri de gösterebiliyor.

Nasıl Edinilir?

Sesli aramayı edinmek için http://m.google.com adresine mobil aygıtınızla gitmeniz yeterli. Bu adresten birçok Google hizmetine erişebilir, bazı hizmetler için aygıtına uygun yazılımları indirebilirsiniz.

:: Bu hizmetler ülkemizde ne zaman tam performansla çalışacak?

Bilgi için: BlackBerry
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BlackBerry’ler Sesle Arayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BlackBerry’ler Sesle Arayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BlackBerry’ler Sesle Arayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "