Okunma

Blackberry Playbook iPad’e Karşı


18 Kasım 2010 Perşembe 07:03
Blackberry Playbook iPad’e Karşı

Tablet piyasası resmen savaş içinde. Apple iPad’den sonra birçok üretici bu pazarın farkına vardı ve kendi ürünlerini geliştirdi. Hepsinin tek hedefi, iPad’den daha iyi bir ürün çıkarmak.

Tablet ürünleri o kadar çok ilgi çekti ki, birçok üretici bu pazardan pay kapmak için savaşmaya başladılar. Samsung, Archos, Asus, Lenovo ve HP gibi üreticilere RIM de katıldı. İşin ilginç tarafı ise hepsinin hedefi, Apple iPad’den daha iyi bir ürün geliştirdiklerini tüm dünyaya göstermek istemeleri.

 

Playbook vs iPad

Bunun son örneği Research in Motion’un (RIM)  Blackberry Playbook adlı Tablet ürünü (Samsung Galaxy Tab Paramparça).

İki çekirdekli bir işlemciye sahip olan Blackberry Playbook benzer üreticilerin yaptığı gibi  modaya uydu. Apple iPad ile karşılaştırılan bu ürünün videosu internet ortamına düştü.

 

#y3/de1a2716de329ff265fc3d505badb382.flv#

 

İnceleme videosunda, Blackberry Playbook’un genel performansı ortaya koyuluyor. Bu ürün, özellikle HTML5 sayfalarında iPad’e fark atıyor. Hatta söylenenlere göre Playbook’un yazılımı daha da iyileştirilecek. Bu da daha yüksek bir performans anlamına geliyor.

2011’in ilk aylarında Amerika’da satışa sunulacak olan Blackberry Playbook, Flash desteği ile de ilgi çekiyor.

:: En beğendiğiniz Tablet PC ürünü hangisi?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Blackberry Playbook iPad’e Karşı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Teşekkür Ederim

" Blackberry Playbook iPad’e Karşı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blackberry Playbook iPad’e Karşı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blackberry Playbook iPad’e Karşı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "