Okunma

Boğaziçililer İnternette Sosyalleşiyor


21 Mayıs 2009 Perşembe 10:15
Boğaziçililer İnternette Sosyalleşiyor

1985 yılından bu yana Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki ‘Boğaziçilileri’ aynı çatı altında buluşturan Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED), bu sabah BÜMED Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında Avrupa’nın en büyük sosyal iş ağlarından biri olan XING ile işbirliğine gittiğini duyurdu. Üyeleri arasındaki iletişimi artırmayı hedefleyen BÜMED, XING bünyesinde hayata geçirdiği kurumsal sosyal ağı ile Boğaziçi camiasını internet ortamında da bir araya getirdi.


BÜMED ve XING yöneticileri işbirliğini duyurdu.

Profesyonellere yönelik iş ağı XING bünyesinde kurulan BÜMED sosyal ağı ile BÜMED, 24 yıllık tarihinde bir yeniliğe daha imza atmış oldu. BÜMED ayrıca, bir mezunlar derneğinin kurumsal bir sosyal ağ yaratmasıyla dünya üzerinde de bir ‘ilk’e imza attı. Üyeleriyle güncel ve interaktif bir iletişime geçme imkânı yaratan BÜMED, oluşturduğu kariyer odaklı platform aracılığıyla iş dünyasında gerek yönetici gerekse girişimci olarak önemli yerlere gelmiş olan Boğaziçi Üniversitesi mezunları arasındaki paylaşımı artırmak yolunda da bir adım attı.


Mezunlar Bir Araya Geliyor

Üyelerinin küresel bir platformda yer almalarını sağlayan BÜMED, bu sayede iş geliştirme adına daha fazla imkân yaratılmasını sağlamayı hedefliyor. Genç üyelerinin kariyer gelişimlerine katkıda bulunma amacını sürdüren BÜMED, XING bünyesindeki sosyal ağını eski ve yeni üyelerinin buluşma noktası olarak konumlandırıyor.


BÜMED üyeleri artık Xing’de buluşuyor.

Ortaklık fırsatlarının artmasını ve konusunda uzman kişilere daha hızlı ulaşılmasını sağlayan BÜMED sosyal ağının uluslararası boyutu da ayrıca önem taşıyor. Bu sayede BÜMED, dünya çapındaki tüm üyelerinin iletişime geçmelerine ve hem sosyal hayatta hem de iş yaşamında daha fazla paylaşımda bulunmalarına yardımcı oluyor.

:: Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi ya da mezunu musunuz?

Bilgi için: BÜMED / XING
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Boğaziçililer İnternette Sosyalleşiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Boğaziçililer İnternette Sosyalleşiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Boğaziçililer İnternette Sosyalleşiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "