Okunma

BT ile 5 Çayı # 7 – Türkiye’de İnternet!


31 Ekim 2014 Cuma 16:20
BT ile 5 Çayı # 7 – Türkiye’de İnternet!

ShiftDelete.Net’teki UKT gibi özel video içeriklerimize bir yenisini daha eklemiştik. Bu hafta 7. bölümüyle karşınızda olan “BT ile 5 Çayı her Cuma saat 17:00 sularında karşınızda olmaya devam ediyor.

Her hafta yeni bir konu!

Bundan sonra BT ile 5 Çayı programımızda, her hafta bir konu seçiyoruz ve bu konuyu ilk olarak ele alıyoruz. Daha sonra içerisinde bulunduğumuz haftanın öne çıkan teknoloji haberlerini, kendi üslubumuzla, objektif ve keyfli bir şekilde yorumluyoruz.

Bu hafta neler var?

7. bölümünü hazırladığımız BT ile 5 Çayı‘nın bu bölümünün ana konusu Türkiye’de internet ve internet oyunculuğu.

Ayrıca sektörle ilgili yine pek çok farklı konuyu ele aldık.

O zaman lafı çok uzatmadan, tamamen yeniden hazırladığımız BT ile 5 Çayı’nın 7. bölümüyle sizi başbaşa bırakalım. İyi seyirler.

  

:: Kullandığınız internet hizmeti nedir? Aldığınız hızdan memnun musunuz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “BT ile 5 Çayı # 7 – Türkiye’de İnternet!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  uydunet 100 mbit 250 gb kotalı internet kullanıyorum 1,5 senedir sorun olmayan internet bir anda kopmalara başladı bu arada şunu belirtim uydunet 126 müşteri hizmetleri tam bir fiyasko, 2 haftadan fazla uğraştım sonunda verdikleri modemin (arızadan sonra ilk onu değiştirmişlerdi, hiçbirşey düzelmedi) yetersiz yada bozuk olduğunu bana yeni router almamı tavsiye ettiler (santralden gelen farklı uzmanlar) gittim tplink router aldım modeminkini iptal edip devam ettim ve gerçekten bambaşka bir dünya, stabilite sinyal kalitesi herşeyde bir artış oldu.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Neden bu sohbet kısa oldu ya 🙁 mümkünse 10-20 saat yapın şu sohbetleri 🙂 Saniyesi saniyesine hepsini izlerim… Aramızda kalsın; yaptığınız şu sohbeti dinlemekten aldığım hazzı kız arkadaşımla sohbetimden alamıyorum ya.. yok böyle bir şey 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  82 tl ttnet adsl hizmeti alıyorum fakat youtube de 360p videoları bile izlemek için yüklenmesini beklemek durumunda kalıyorum bu kadar rezil bi hizmet alıyorum

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kaç dakika dayandınız?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu haftaki bölüm de çok güzeldi, bir gün ayarlasanız da ***** yazarları ve biz okurlar Half Life kapışması yapsak?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye genelinde oyuncuların yaşadığı en büyük sıkıntı yüksek ping ve düşük upload hızı sebebiyle ***** den yayın yapamama sorunu. 2mbit upload hızına dahi ulaşan internet sağlayıcıları yok ve fiberin altyapı sorunu olduğundan çaresiz kalıyoruz

 7. SDN Okuru dedi ki:

  kısa çok kısa hemde 🙁

 8. brvl dedi ki:

  Merhaba Berkin Bey,

  Ben de sizin gibi uydunet kullanýcýsýyým. 50/4 mbps tarifesini kullanýyorum. Sizin gibi wirelessde çok sýkýntý çektim. Salondaki modemin wirelessi odalarda çalýþmýyordu. O yüzden odalarýn ortak noktasýna dandik bir wifi repeater aldým. Ethernet kablosuyla ikisini baðlayýp ordan interneti açtým. Salondayken normal modemle odadayken wifi repeaterle baðlanýyoruz internete. Problemim ise bu aletlerin çekim gücü dýþýnda interneti vermeleri de sýkýntý. 2 cihaz ayný anda baðlandýðý zaman oyunlarda ping bir anda 60-70 den 200-300 lere çýkýyor. Ve direk ölüyorum tabi ki. Bu konuda ne yapmalýyým? Nasýl bir access point almalýyým?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  güzelmiş 30 dk yetiyo

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’de oyunculukta sıkıntılı.. Titanfall’da min120ms’den aşağıya düştüğünü görmedim ping’in ne zevk kalıyor ne bir şey. duvarın arkasına geçip vuruluyorsun.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  “KabloNet (UyduNet) + KabloTV (TeleDünya) İncelemesi”

  googlede aratıp incelersiniz

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Çaydanlığı orada mı unuttunuz yoksa dekor mu?

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Htc M7 UKT bekliyoruz.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Sağdaki yakışıklı.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Ipad air 2 incelemesi istiyorum

 16. SDN Okuru dedi ki:

  uydunet kullanıyorum 20 mbit download 2 mbit upload hız gayet stabil ping de 30 u geçmiyor gayet memnunum 75 gb akk tek sorun

 17. REDFOKS dedi ki:

  gene evde izleyeceðiz anlaþýlan

" BT ile 5 Çayı # 7 – Türkiye’de İnternet! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BT ile 5 Çayı # 7 – Türkiye’de İnternet! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BT ile 5 Çayı # 7 – Türkiye’de İnternet! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "