Okunma

Bu MSN Mesajına Sakın Tıklamayın!


13 Mayıs 2009 Çarşamba 17:10
Bu MSN Mesajına Sakın Tıklamayın!

Bilgisayarınızı normal bir şekilde kullanırken, kişi listenizde olan ve tanıdığınız birinden gelen aşağıdaki mesaj, aslında olağan mesajlardan biriymiş gibi görünse de, niyetinin hiç de iyi olmadığını belirtelim.

Söz konusu bağlantı, mesaj sahibinin kendi fotoğrafına gönderecekmiş gibi görünse de, tek hedef, sizin e-posta adresinizin doğrulanması ve yönlendirilen site üzerinden sizin hesabınızın ele geçirilmesi.

Ne Yapmak Gerekir?

Sisteminizde mutlaka güncellenmiş bir antivirüs yazılımı ve casus engelleme yazılımı (anti-spyware) bulundurmalısınız. Bu araçlar, tıklanan site üzerinden gelmesi muhtemel saldırılara karşı sizi koruyacaktır.

Kişi listenizde olsa dahi, popüler sitelerinin benzer adreslerine gönderim yapan bağlantılardan uzak durmaya çalışın.

:: Bu tehditlere karşı önlem alıyor musunuz? Tıklayın, forumda tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Bu MSN Mesajına Sakın Tıklamayın!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hocam bu virüs şuan başıma bela 🙂 ve kurtulamıyorum

 2. SDN Okuru dedi ki:

  nbr

 3. SDN Okuru dedi ki:

  doruuuuuuuuuu

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hakkı o ne yakışıklılık.. İçim eridi..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bu ileti banada geldi tıkladım ama firefox dosyayı kaydetmek isteyince uzatısın .exe olduğunu farkettim. bir de virüslü dosyaların hep ımg ile başladığını biliyordum. şüphelenmiştim meğer virüsmüş

 6. SDN Okuru dedi ki:

  hakkı abi çok CiX çıkmışsın (H)

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bana da kişi listemdeki biri kontör sitesi yazmış.Çok dilbilgisi hatasından virüs olduğunu anladım.

" Bu MSN Mesajına Sakın Tıklamayın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu MSN Mesajına Sakın Tıklamayın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu MSN Mesajına Sakın Tıklamayın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "