Okunma

Bu Reklamdakiler Büyümüş de Küçülmüş!


25 Temmuz 2014 Cuma 08:00
Bu Reklamdakiler Büyümüş de Küçülmüş!

Akıllı telefonlara dair reklamlar sınır tanımıyor. ABD’de Amazon’un yeni akıllı telefonu Fire Phone’un reklamı da bunlardan biri. Reklamda bir kafede karşılıklı oturmuş iki çocuk ellerinde Fire Phone’la konuşurken izleyenleri ‘çocukların elinde telefonun işi ne?’ türünde tepkiye yönlendirecek hiçbir şey yoktu. Çünkü her iki çocuk yetişkin bireyler gibi görünüyor, sanki büyümüş de küçülmüşcesine konuşuyorlardı. Parlak bir reklam fikri…

ABD’de özellikle reklam sektörüne dair profesyonellerin övgü dolu yorumları ile karşılanan Amazon Fire Phone reklamında pazarda dikkat çekmeye yönelik iddialı alt metinler yer alıyor.

Amazon’un akıllı telefonunda şirketin akıl almaz büyüklükteki multimedya arşivinden film izlemek, dijital kitaplar okumak ve klasik video oyunları oynamak gibi özellikleri akılda kalıcı bir reklamla sunulurken; çocuklar ‘gerçekten’ büyüklerin de dikkatini çekiyor. İroni ve sevimli kareler de adeta hafızalara yerleşiyor.

Buraya tıklayarak da reklam videosunu izleyebilirsiniz.

Bu haber de ilginizi çekebilir, tıklayın!

:: Reklamı nasıl buldunuz?

 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu Reklamdakiler Büyümüş de Küçülmüş! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Reklamdakiler Büyümüş de Küçülmüş! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Reklamdakiler Büyümüş de Küçülmüş! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "