Okunma

CCTV kameralar hacker kurbanı!


09 Ekim 2016 Pazar 20:00
CCTV kameralar hacker kurbanı!

Güvenlik kameraları neredeyse her alanda kullanılan ve güvenliğin olmazsa olmazları arasında bulunan bir sistem.

Fakat kapalı devre güvenlik kameralarını etkileyen bir güvenlik açığı nedeniyle kameralarınız hackerların kontrolüne geçebilir.

DDoS veya daha komplike saldırılar ile ele geçirilen güvenlik kameralarının aksine bu yöntem oldukça basit bir şekilde işliyor ve kameranın bütün özelliklerine erişmenize olanak sağlıyor.

Güvenlik kameralarının yönetim panelinin şifresini basit şifrelerle sağlamaya çalışan veya fabrika ayarı şifrelerle sistemi yöneten kullanıcıların oldukça fazla olduğuna dikkat çeken James Lyne, CCTV kameraları hacklerken kullandığı yöntemi YouTube‘da paylaştı.

Güvenlik konusunun ciddi bir iş olduğunu ve bu tarz basit yöntemlerle kesintiye uğratılmaması gerektiğini savunan Lyne, bu konuda çeşitli seminerler yapacağını da özellikle belirtti.

:: CCTV kameralarının güvenlik seviyesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CCTV kameralar hacker kurbanı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CCTV kameralar hacker kurbanı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CCTV kameralar hacker kurbanı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "