Okunma

CeBIT 2009: 1 TB SSD de yaptılar


04 Mart 2009 Çarşamba 14:29
CeBIT 2009: 1 TB SSD de yaptılar

İlk başta bizlerde bu işte bir yanlışlık var demiştik. Ama iş düşündüğünüz gibi değil. OCZ birden fazla küçük kapasitelerdeki nand flash belleği bir araya getirerek SSD tabanlı bir depolama sürücüsü yapmış. Toplamda 1 TB kapasiteye sahip OCZ Z sürücü PCIe x8 arabirimi üzerinden çalışıyor.

OCZ’nin verdiği rakamlara göre bu sürücünün 700 MB/s yazma ve 500 MB/s okuma hızı bulunuyor. Harici bir güç gereksinimine de ihtiyaç duyan ürün üst seviye bir ekran kartı büyüklüğünde. Kasanın içersinde oldukça fazla yer kaplayan bu SSD sürücünün iki ay içerisinde pazara çıkması bekleniyor. Ürünün fiyatı ise yaklaşık 1500 dolar olacak.

:: Bu kadar hızlı bir SSD sürücü sizce ne için kullanılır?

 
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CeBIT 2009: 1 TB SSD de yaptılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CeBIT 2009: 1 TB SSD de yaptılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CeBIT 2009: 1 TB SSD de yaptılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "