Okunma

Cep Telefonları Kanser Yapıyor mu?


07 Mayıs 2016 Cumartesi 09:00
Cep Telefonları Kanser Yapıyor mu?

Dünya genelinde cep telefonu kullanımı inanılmaz bir şekilde artıyor. Cep telefonları inceliyor, büyüyor, gelişiyor fakat belki de ilk cep telefonundan beridir değişmeyen bir şey var.

İnsanoğlunun büyük bir kısmı cep telefonlarının beyin kanserine doğrudan bir neden olduğunu düşünüyordu. Özellikle ebeveynlerimiz tarafından sık sık azarlandığımız uzun cep telefonu konuşmaları, aslında kanser yapmıyormuş!

1982 yılında başlayan ve Avustralya‘da yaşayan beyin kanserli insanlar baz alınarak yapılan çalışmanın sonuçları oldukça şaşırtıcı.

16-05/07/t1largcellphonegi.jpg

cancerepidemiology.net sitesi üzerinden paylaşılan makaleye göre, yapılan araştırma sayesinde, cep telefonu kullanımının beyin kanseri ile doğrudan bir ilişkisinin olmadığı hakkında artık bilimsel bulgular mevcut.

Çalışmadan elde edilen bilgilere göre cep telefonu kullanımı inanılmaz bir ivmeyle ve sürekli artış gösterirken, beyin kanseri vakalarında gözle görülür bir artış olmadı.

Yıllardır kayıt altına alınan bütün verileri titizlikle kıyaslayan bilim insanlarının vardığı sonuca göre cep telefonlarının beyin kanseriyle doğrudan bir ilgisi yok.

:: Yapılan bilimsel çalışma hakkında ne düşünüyorsunuz?




yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Cep Telefonları Kanser Yapıyor mu?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu güzel haber

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Artık Herşey İnternet Oldu Anı Yaşamıyor Kimse Sıkıldım Ya Artık Yemeğin Fotoğrafı Çekiyor Onu Çekiyor Atıyor Eğleniyoruz Konserde Hemen Çekiyor 7,8 kere yoldayız çekiyor sahildeyiz çekiyor hep çekiyor hep hep hep 7/24 telefon kullanmayan kız aranıyor oturuyoruz hemen instagram tek tık çift tık araba sürerken bile yapıyor tek tık çift tık kullanıyordum tüm hesaplarımı kapattım yeter sonu yok

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Raskoln işini bilir

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Şunu unutmayın bir telefon ne kadar pahalıysa o kadar yeni teknoloji barındırır ve radyasyon yayar bu radyasyon da kanser e sebep olur BU KADAR BASİT

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bilim her zaman dogruyu ***** olmaya ne gerek var asosyal olarak bitirmiyormu yeter.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ancak akıllı telefonlar beyni köreltiyor ve unutkanlaştırıyor. Bu da bir gerçek

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Yine piyasaya telefon pompalanıyor. Zaten kansere sebep olmuyor demek kolay sadece hücrenin yapısını bozuyor daha sonra o hücre kanser oluyor.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Yapsında ölek hemen

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Guzel haber

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Radyosunlu çayı için birşey olmaz diyenler ***** mi? Yemedik!

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Telefonlar temize çıktı 🙂

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Direk yapmasa bile dolaylı olarak etkisi muhakkak ***** diyen kendisini kandırır.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  kaynak nerden?

" Cep Telefonları Kanser Yapıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep Telefonları Kanser Yapıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep Telefonları Kanser Yapıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "