Okunma

Cep Telefonlarına 2 Kat ÖTV Zammı! Fiyatlar Nasıl Olacak?


01 Mayıs 2019 Çarşamba 16:09
Cep Telefonlarına 2 Kat ÖTV Zammı! Fiyatlar Nasıl Olacak?

Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle ile birlikte ÖTV zammı telefonları etkiledi. Kararname ile birlikte cep telefonunda ÖTV oranı 2 katına çıkartıldı ve cep telefonu ÖTV oranı  yüzde 50 seviyesine ulaşarak günün en çok konuşulan haberlerinden oldu.

Cep telefonunda ÖTV oranı 2 katına çıkartıldı!

Telefon üzerinde bulunan vergi oranları tartışılırken yayınlanan kararname ile beraber alınan vergilerden ÖTV vergisi 2 katına çıkartıldı. Bir telefon satın aldığınız zaman ödemeniz gereken ÖTV vergisi yüzde 25 oranından yüzde 50 oranına çıkartılarak yüzde 100 oranında bir artış yapılmış oldu. Biz de bu videoda sizlerle bu vergi oranının telefon almak isteyenleri ne kadar etkileyeceğine baktık ve vergi oranlarının telefon fiyatlarına ne kadar etki ettiğine baktık.

Telefon üzerinde hangi vergiler var?

Telefon almak isteyen kullanıcıları 3 adet vergi bekliyor. Bu vergiler; TRT Bandrolü, ÖTV ve KDV olarak geçiyor ve kendi içerisinde farklı oranlara sahipler. Telefon almak isteyen kullanıcılar, bu vergileri ayrı ayrı ödemek yerine verginin de vergisi ödüyor ve vergi için ödenen fiyat dolaylı olarak artmış oluyor.

Cep telefonu ÖTV oranları nasıl oldu!

Artık fiyatı 640 TL’yi aşmayan telefonlardan artık yüzde 25 vergi alınacak. Fiyatı 640 TL ile 1.500 TL arasında olan telefonların ÖTV oranı ise yüzde 40 olacak. 1.500 TL’den daha pahalı telefonların ÖTV oranı ise artık yüzde 50 olacak.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

132 yorum - “Cep Telefonlarına 2 Kat ÖTV Zammı! Fiyatlar Nasıl Olacak?”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Müstehak herkese, hala utanmadan destekliyorlar.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Vergiler artmazsa sarayda paşamız nasıl rahat edecek!!

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    BIKTIK ABİ YETER YA BIKTIK İNSANLARI BU KADAR ZORLAMAYIN YETER

" Cep Telefonlarına 2 Kat ÖTV Zammı! Fiyatlar Nasıl Olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep Telefonlarına 2 Kat ÖTV Zammı! Fiyatlar Nasıl Olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep Telefonlarına 2 Kat ÖTV Zammı! Fiyatlar Nasıl Olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "