Okunma

Cep Telefonuyla Kan Tahlili Yapılabilir mi?


28 Aralık 2010 Salı 13:00
Cep Telefonuyla Kan Tahlili Yapılabilir mi?

Kaliforniya Üniversitesi ve aynı üniversiteden bioteknoloji ve nanoteknoloji alanındaki çalışmalarıyla fark yaratan Dr. Aydoğan Özcan’ın sağlıkta yeni bir dönem başlatan çalışması, Avea‘nın ortaklığı ve katkılarıyla Mobil Tahlil Projesi olarak hayata geçiyor.

Türkiye’nin Ar-Ge Merkezi belgesine sahip ilk ve tek operatörü olan Avea, mobil teknolojinin hayatın her alanına katkı sağlayacak şekilde yayılması amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu vizyonla Avea, dünyanın önde gelen üniversitelerden Kaliforniya Üniversitesi‘nin yürüttüğü uzaktan teşhis sağlamaya olanak tanıyan bilimsel çalışmalarını mobil iletişimin sunduğu imkânlarla zenginleştiriyor.

Sağlık alanında bir devrim niteliği taşıyan ve Mobil Tahlil Projesi adıyla Ar-Ge çalışmaları devam eden proje tamamlandığında, cep telefonu aracılığıyla bazı hastalıkların tetkiki için tahlil yapılabilecek, sonuçlar mobil iletişim yoluyla sağlık merkezlerine anında iletilebilecek.

#2010_12_28_Avea_mobil_tahlil.mp4 #

:: Konu hakkındaki yorumlarınızı buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cep Telefonuyla Kan Tahlili Yapılabilir mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cep Telefonuyla Kan Tahlili Yapılabilir mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cep Telefonuyla Kan Tahlili Yapılabilir mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "