Okunma

Çevre Dostu Çok Fonksiyonlu Lazer


15 Nisan 2009 Çarşamba 11:25
Çevre Dostu Çok Fonksiyonlu Lazer

Xerox, toner maliyetinden ötürü çok tercih edilmeyen renkli baskının kullanımını yaygınlaştırmak için Xerox Phaser 8860MFP’yi piyasaya sunuyor. Patenti Xerox’a ait olan katı mürekkep (solid ink) teknolojisi kullanan Xerox Phaser 8860MFP, diğer renkli yazıcılarla karşılaştırıldığında yüzde 90 daha az atık oluştururken, siyah-beyaz maliyetine renkli baskı yapabiliyor. 

Yazıcı, fotokopi, tarayıcı, faks ve e-posta özelliklerine sahip, Xerox’un katı mürekkep teknolojili en son ürünü Xerox Phaser 8860MFP, dakikada 30 sayfa renkli ve siyah-beyaz baskı yapıyor. Renkli kartuşlardan her hangi biri bittiğinde, baskıya siyah-beyaz devam etmeyi sağlayan “Run Black” özelliği olan Xerox Phaser 8860MFP, renkli baskıda ilk çıktıyı 6 saniyede alıyor.

Aylık baskı kapasitesi 120.000 sayfaya ulaşan Xerox Phaser 8860MFP’nin kağıt giriş kapasitesi, 1.675 sayfaya kadar artırılabiliyor. Büyük toner kartuşlarına göre daha az enerji harcayan küçük tasarımlı katı mürekkep kartuşları, dökülecek, akacak ya da leke oluşturacak bir şey içermiyor. 


Dakikada 22 sayfa tarayabilen Xerox Phaser 8860MFP, “Scan-to-PC Desktop” özelliği sayesinde, kağıt dokümanların taranıp, doğrudan masaüstüne, e-posta ile bir alıcıya veya ağ ortamındaki herhangi bir bilgisayara gönderilebiliyor. Otomatik çift taraflı baskı ve tek sayfaya çoklu baskı özellikleri olan Xerox Phaser 8860MFP ile poster baskı, kitapçık baskı gibi farklı uygulamalar yapılabiliyor.

750MHz hızlı işlemcisi, 512MB yüksek hafızası, gerçek Adobe PostScript3 özelliği ve pantone onaylı baskı kalitesi ile Xerox Phaser 8860MFP benzerlerinden farklılaşıyor. Ayrıca OCR yazılımı ile taranan kağıt dokümanlar, bilgisayar ortamına “Word, Excel” gibi elektronik dosya formatlarına çevrilerek aktarılabiliyor.

Toplam sahip olma maliyeti düşük olan Xerox Phaser 8860MFP, yazıcıda olabilecek herhangi bir baskı sorunu hakkında kullanıcıları sesli olarak uyarıyor, yazıcı ekranından da sorunu tanımlıyor. Web tabanlı teknik destek özelliği “PhaserSmart” sayesinde, kullanıcıların network üzerindeki sunucu tabanlı uygulamaları yürütmelerine de yardımcı oluyor.

Ayda yaklaşık 1.000 ile 10.000 sayfa arasında baskı yapabilen her ölçekteki ofise yönelik tasarlanan Xerox Phaser 8860MFP, rapor, sunum gibi renkli baskı isteyen dokümanlar için yüksek hız ve uygun maliyet imkanı sağlıyor. Microsoft Vista dahil tüm Microsoft ve Mac sürümleri ile uyumlu olan Xerox Phaser 8860MFP, 2.950 Dolar + KDV fiyatı ve iki yıl müşteri yerinde Xerox garantisi ile tüketicilere sunuluyor.

:: Ürün hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Çevre Dostu Çok Fonksiyonlu Lazer konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çevre Dostu Çok Fonksiyonlu Lazer ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çevre Dostu Çok Fonksiyonlu Lazer ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "