Okunma

CIA, Twitter’a Güldürerek Geldi


07 Haziran 2014 Cumartesi 06:00
CIA, Twitter’a Güldürerek Geldi

Amerika Birleşik Devlerleri‘nin Merkezi İstihbaret Teşkilatı doğrulanmış hesabı @CIA ile Twitter’da dün kendisini gösterdi. Elbette bir istihbaret teşkilatının içeride neler yaptığını, az sonra kimi dinleyip oradan nasıl planlar çıkarttığını anlatmayacaklar fakat The World Factbook üzerindeki ilginç bilgilerden bir demet bile yayınlasalar, tabiatları gereği  yapmak zorunda oldukları karanlık işlere rağmen gayet popüler olabilirler.

Güldüren başlangıç

Dünyanın hamisi olma rolünde ısrar eden bir ülkenin istihbarat teşkilatı olduğunu unutup başlangıç tweetine bir bakalım.

Henüz üzerine bir açıklama yapılamaması gereken konularda İngilizcede sıkça kullanılan bir söz kalıbına gönderme yapan CIA, “Bunun ilk tweetimiz olduğunu hakkında doğrulamada veya yalanlamada bulunamıyoruz.” biçiminde bir tweet atmış.

Sürekli büyüyor, durduramıyoruz!

Bu haber yayına hazırlanırken gönderinin üzerinden sadece 13 saat geçmesine rağmen 200.000’e yakın RT ve 110.000’in üzerinde beğeni almış durumda. Takipçi sayısı ise 320.000’in üzerine çoktan çıkmış. Bizi takip etmediği sürece takip etmekte bir sakınca olmaz herhalde.

:: CIA haberi beğenmezse bizi evimizden aldırır mı?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CIA, Twitter’a Güldürerek Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CIA, Twitter’a Güldürerek Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CIA, Twitter’a Güldürerek Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "