Çin, korona için ABD askeri üssünü işaret etti


23 Ocak 2021 Cumartesi 16:05
ABONE OL
Çin, korona için ABD askeri üssünü işaret etti

ABD’nin eski Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun görevi bırakmadan önce, Çin’i koronavirüs salgınıyla ilgili hedef göstermesine Pekin yönetiminden cevap geldi. Çin hükümeti ABD’y e ait bir askeri üssü işaret ederken iki ülke arasındaki tansiyon da yükseldi.

ABD ile Çin arasında koronavirüs gerilimi artıyor

Çin’in Wuhan kentinde ilk vakaların görüldüğü koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına aldı ve yaklaşık bir yıldır, dünya salgından kurtulmanın yollarını arıyor. Tüm dünyada aşılama hızla devam ederken, iki süper güç arasında gerilim yeniden arttı. Çin, Pompeo tarafından yapılan açıklama sonrası, DSÖ’ye çağrıda bulundu. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, koronavirüs için bir köken araştırması yapılıyorsa, ABD Ordusu’na ait olan Fort Detrick laboratuvarının da bu araştırmaya dahil edilmesi gerektiğini açıkladı.

koronavirüs kökeni, abd koronavirüs, çin koronavirüs, koronavirüs

Aynı sözcü, ABD’nin deniz aşırı laboratuvarlarının da daha şeffaflaştırılması gerektiğini de vurguladı. DSÖ ise Wuhan ve diğer Çin kentlerinde koronavirüs kaynağı hakkında araştırmalar yapmaya devam ediyor.

Bu konuda hem Çin hem de ABD belli komplo teorilerinin yaygınlaşmasına neden olsa da, DSÖ hastalığın hayvanlardan insanlara nasıl geçtiği ile ilgili araştırmasını tamamlamış değil.

Her ne kadar eskisi kadar konuşulmasa da, koronavirüs kaynağı hakkında birçok komplo teorisi ortalıkta konuşuluyor. DSÖ araştırmasının devam etmesi, Çin ve ABD gibi ülkelerin sansasyonel açıklamaları ise bu teorilerin yeniden seslendirilmesine neden oluyor.

Buna karşın koronavirüs kaynağı hakkında,  laboratuvarda üretilmesi ya da 5G ile yayılması gibi temelsiz komplolar havada uçuşmaya devam ediyor. DSÖ ve birçok bilim insanı ise bu komplolar yerine bilimsel temelli açıklamaları beklemek konusunda uyarılarına devam ediyor.
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

5g saçma olabilir ama labratuvar üretimi denemese bile gelişimini labratuvar süreçleri ile gerçekleşmediği söylenmedi. Yada bu konuyla ilgili detaylı araştırma ve yayın yok. Şu anda tüm enerji aşı ve ilaç üzerine yoğunlaştı. Ama varsa bir ihmal yada kasıt mutlaka delillleri de vardır. Hiçbir suç gizli kalmaz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

virüs gibi yayılıyor

" Çin, korona için ABD askeri üssünü işaret etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin, korona için ABD askeri üssünü işaret etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin, korona için ABD askeri üssünü işaret etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  2. 2 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  3. 3 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  4. 4 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  5. 5 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  6. 6 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  7. 7 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  8. 8 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  9. 9 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  10. 10 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!