Okunma

Cisco, 1300 Kişiyi İşten Çıkartıyor


24 Temmuz 2012 Salı 09:30
Cisco, 1300 Kişiyi İşten Çıkartıyor

Dünyada pek çok sektör içerisindeki şirket ekonomik dengelerin bozulması sonucunda krizin eşiğinde. Krizden en çok etkilenen sektör ise teknoloji sektörü.

Pek çok firma umduğununu bulamıyor. Nokia ve BlackBerry gibi dev firmalar her çeyrek zarar açıklarken, Microsoft bile geçtiğimiz günlerde ilk defa zarar açıklamıştı.

Tabi HP başta olmak üzere BT sektörününün devlerinde de durum pek iyi değil.

Network‘ün dev ismi Cisco da mali durum açısından pek iyi gitmeyen firmalar arasında. Durumun daha kötüye gitmemesi için önlem olarak kemer sıkma politikası uygulayan şirket, dünya genelinde 1300 personeliyle yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

Cisco‘nun işten çıkarmalar ile iligi gerekçesi ise süregelen ekonomik belirsizlikler nedeniyle satışların düşüyor olması.

Firma geçtiğimiz yıl da kemer sıkma politikası gereğince 6500 kişiyi işten çıkartacağını ve böylece ciddi bir tasarruf elde edeceğini duyurmuştu. Cisco‘nun dünya genelinde şuan 65000 çalışanı bulunuyor.

Aycıra Cisco yaptığı uyarıda bu sene sonunda şirketin beklediği performans değerlerinin altında kalınacağı yönünde. Yol haritasında ve planlarında güncelleme yapacak olan firma, ayrıca yeniden yapılanmayla operasyönel hızını arttırmak istiyor.

:: Firmaların kötü gidişinin asıl sebebi sizce ne?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Cisco, 1300 Kişiyi İşten Çıkartıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Cisco uzun zamandır elinde tuttuğu liderli değişik yollardan elinde tutmayı planlıyor herhalde.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    tam da ccna kursuna başlamıştım

  3. SDN Okuru dedi ki:

    işte çin mallarının küresel ekonomiye etkisi..

" Cisco, 1300 Kişiyi İşten Çıkartıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cisco, 1300 Kişiyi İşten Çıkartıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cisco, 1300 Kişiyi İşten Çıkartıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "