Okunma

Clarkdale, Çoklu Ekran Desteği Sunacak


19 Temmuz 2009 Pazar 05:56
Clarkdale, Çoklu Ekran Desteği Sunacak

Clarkdale işlemciler hakkında birçok haber yayınlanıyor ama işlemcinin grafik birimi hakkında fazla bilgi yok. Son gelen haberlere göre Clarkdale işlemcisi üç farklı grafik çıkış arabirimini destekleyecek. DVI, HDMI ve Display port arabirimlerini destekleyecek CLarkdale işlemcisinin grafik arayüzü bağımsız destekte sağlayacak. Bu sayede kullanıcılar tek grfaik işlemciyi brden fazla monitöre bağlayabilecek.

Her şey yolunda giderse Intel’in 32 nm mimarisiyle üreteceği yeni işlemcisi 2009 yılının dördüncü çeyreğinde orataya çıkacak. Bu işlemcinin mobil versiyonu Arrandale ise dördüncü çeyreğin sonunda gözükecek.

:: Intel’in CPU ve GPU’yu birleştirmesi başarılı olabilecek mi?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Clarkdale, Çoklu Ekran Desteği Sunacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Daha neler göreceğiz bakalım teknolojiden korkulur…

" Clarkdale, Çoklu Ekran Desteği Sunacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Clarkdale, Çoklu Ekran Desteği Sunacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Clarkdale, Çoklu Ekran Desteği Sunacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "