Clubhouse’a katılan ilk siyasetçi Ahmet Davutoğlu oldu


31 Ocak 2021 Pazar 23:59
ABONE OL
Clubhouse’a katılan ilk siyasetçi Ahmet Davutoğlu oldu

Bir süredir adını sıklıkla duyduğumuz mobil uygulama Clubhouse, kısa süre içinde en çok konuşulan konu haline geldi. Açılan gruplardan konuşmacı olarak pek çok insanı buluşturmasıyla gündem olan Clubhouse, şimdi de farklı bir konuyla gündemde. Gazeteci Cilara Çağlar tarafından açılan ‘Ahmet Davutoğlu da burada‘ başlıklı oda kısa sürede pek çok kişiyi bünyesinde toplamayı başardı. Clubhouse’a katılan ilk siyasetçi olan Ahmet Davutoğlu, çeşitli isimlerin de sorularını yanıtlamış oldu.

Clubhouse’a katılan ilk siyasetçi Davutoğlu oldu

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, mobil uygulamanın genel anlamdaki stiline uygun bir şekilde değişen konuşmacıların sorularına cevap verdi. Zaman zaman Türkiye’nin sorunlarına değinen Davutoğlu daha çok Atilla Taş, Avukat Feyza Altun ve pek çok gazetecinin sorularına yanıt verdi.

Platforma ilk katılan siyasetçi ünvanına sahip olan Davutoğlu, yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı odada konuştu. Cüneyt Özdemir gibi tanınan gazetecilerin de yer aldığı sohbet odasında pek çok kişinin söz aldığı da görüldü.

Clubhouse-a-katilan-ilk-siyasetci-00

Bu canlı sohbetin dikkat çekmesinin ardından benzer şekilde diğer siyasetçilerin de uygulamaya girmesi bekleniyor. Oldukça büyük bir potansiyeli olduğu söylenen mobil uygulama ilerleyen günlerde farklı senaryolarla bizi karşılaştıracak gibi duruyor.

Clubhouse nedir ve nasıl kullanılır?

Son günlerde oldukça popüler olan ve internet fenomenlerinin akın ettiği Clubhouse uygulaması oldukça dikkat çekiyor. Sosyal medyaya yeni bir akım getiren Clubhouse, Facebook, Twitter ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarının aksine yazılı, görsel paylaşımlara izin vermiyor. Yalnızca sesli konuşma gerçekleştirmeyi sağlayan mobil uygulama sırayla konuşma sistemine dayanıyor. Aynı zamanda şu anda yalnızca iOS kullanıcıları için sunulan uygulamanın Android sürümü geliştiriliyor.

İnsanların alternatif sosyal medya platformlarına yöneldiği bu dönemde farklı bir konsept ile kullanıcı karşısına çıkan sosyal medya uygulaması Clubhouse, her isteyenin gidip kayıt olamadığı bir uygulama. Davetiye sistemi ile çalışan uygulama bu noktada popülerliğini de katlayarak artırıyor.

Clubhouse uygulamasına kayıt olabilmek için daha önce uygulamayı kullanmış olan bir kişinin size davetiye kodu göndermesi gerekiyor. Yani Facebook, Instagram ve Twitter platformlarındaki gibi hemen kayıt olamıyorsunuz. Davetiye kodu olmadan da kayıt olabilmek mümkün.

En hızlı kayıt yöntemi olan davetiye kodunun aksine uygulamaya telefon numaranızla da kayıt olabiliyorsunuz. Eğer bu yöntemi seçerseniz sefer de sizi bekleme sırasında alıyorlar ve sıranız geldiği zaman uygulamaya üye olabiliyorsunuz.

Clubhouse

Uygulamanın kullanım şekli oldukça basit. Popüler mobil uygulama moderatör ve dinleyici olarak iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Öncelikle uygulamaya giriş yaptığınızda çoğu sosyal medya platformu ve uygulamasında olduğu gibi belirli ilgi alanları işaretlemesi yapıyorsunuz.

Eğer uygulamayı moderatör olarak kullanmak isterseniz kendinize bir oda oluşturuyorsunuz. Bu sayede tüm yetki sizde oluyor ve sohbeti, sohbete katılacak kişileri ve sohbetin gidişatını kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca sizi dinleyen kişileri de davetiye göndererek sohbetinize dahil edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sohbete katılan arkadaşlarınızı da moderatör yapabiliyorsunuz.

Uygulama hakkında daha detaylı bilgi için sizler için hazırladığımız rehbere göz atabilirsiniz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Iphone si olan tabi katılır

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Zaten bütün siyasetçiler İPhone kullanıyor
Neyin kafasındasınız

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Şartlar WeChat gibi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Ya arkadaş ne Clubhouse’muş bi tek ben mi abartı buluyorum neymiş herkes çok bağımlısıymış :d

" Clubhouse’a katılan ilk siyasetçi Ahmet Davutoğlu oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Clubhouse’a katılan ilk siyasetçi Ahmet Davutoğlu oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Clubhouse’a katılan ilk siyasetçi Ahmet Davutoğlu oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği