Okunma

Çoğumuz İnternetten Video İzliyor!


04 Ağustos 2009 Salı 14:32
Çoğumuz İnternetten Video İzliyor!

İnternette video çağı başladığından beri bir hayli süre geçti. Dünya çapındaki kullanıcıların çoğu bant genişliklerini arttırdı ve internet üzerinden sorunsuz video izleyebilecek donanıma sahip oldu. Tabii ülkemizde hala 4GB kotalı internet kullanımı olduğundan ve minimum hız 1 Mbit olduğundan bu konuda dünya genelinde bir hayli gerideyiz.

 

Pew Araştırma Merkezi‘nin yaptığı bir araştırmaya göre dünya genelindeki internet kullanıcılarının tam %62’si internetten video izliyor. Sayılar, 2006‘ya oranla %8 artmış durumda. Bu kullanıcıların çoğunluğu ise 18-29 yaş arasında. İnternet üzerinden film izleyenlerin sayısı da geçen seneye göre %16 artış göstermiş.

:: İnternetten sık sık video izliyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Çoğumuz İnternetten Video İzliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çoğumuz İnternetten Video İzliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çoğumuz İnternetten Video İzliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "