Okunma

Comarch ile Nokia Teknoloji Ortaklığı Başladı


09 Mart 2016 Çarşamba 14:05
Comarch ile Nokia Teknoloji Ortaklığı Başladı

Her iki şirket, bağlayıcı yönetim platformlarının yanı sıra M2M ve IoT alanlarında Comarch‘ın engin deneyiminden faydalanan kilit öneme sahip endüstrilere dikey uygulama hizmetleri sağlamak için faaliyet gösterecek.

Platformlar, içerisinde dünya çapında telekom ve diğer endüstrilere hizmet edecek uçtan uca IoT çözümlerinin de yer aldığı mevcut Nokia IoT ekosisteminin bütünlüğünü oluşturmasına yardımcı olacak.

Comarch Teknolojileri CEO’su Mariusz LasekAmacımız Comarch ve Nokia arasındaki işbirliğini bir sonraki seviyeye taşımak. Anlaşmanın geniş kapsamı geçtiğimiz yıl eSağlık, Enerji Tasarruflu Cihazlar ve Otomotiv gibi çeşitli endüstrilerde IoT için yazılım ve donanım olarak yaptığımız büyük yatırımları yansıtmaktadır.” dedi.

Nokia Gelişmiş Mobil Ağ Çözümleri başkanı Thorsten Robrecht ise “IoT uygulamaları her geçen gün dünyada daha fazla kullanılmaya başlanıyor. Nokia, gerekli ekosistemleri kurmanın yanı sıra şirkete farklı endüstriler içerisinde geleceğin uygulamalarını oluşturma ve iş ortakları ile açık ve güvenilir işbirliğinde bulunma konusunda deneyime ve yenilikçi güce sahip.” dedi.

Comarch M2M Platformu, mobil operatörlerin çok uluslu, çok düzeyli ve çok operatörlü ortamlarda yönetilen bağlantı sunmasına imkan sağlıyor.

Sistem; nakliye ve lojistiğin yanı sıra otomotiv, tüketici elektroniği, FMCG, enerji ve yan gereksinimleri, finans ve bankacılık, sağlık hizmetleri, imalat, kamu hizmetleri ve güvenliğini içerecek şekilde dikey endüstrilerde M2M çözümleri sağlamada yardımcı oluyor.

Comarch M2M Platformu, Telekom Austria Group’u da dahil olmak üzere Avrupa’nın önemli mobil operatörleri tarafından kullanılmaktadır.

Bu çözüm, Berg Insight ve Gartner gibi analiz şirketlerinin birçok raporunda tavsiye edildi ve Pipeline’ın Bağlantıda Yenilik alanında 2013 Yenilik Ödülü’ne layık görüldü.

:: Comarch ile Nokia işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Comarch ile Nokia Teknoloji Ortaklığı Başladı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hayırlı olsun…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Abi bu nokia çok büyük bir şey geliyor bekleyin dedi. Noldu o?

" Comarch ile Nokia Teknoloji Ortaklığı Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Comarch ile Nokia Teknoloji Ortaklığı Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Comarch ile Nokia Teknoloji Ortaklığı Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "