Okunma

CompactFlash 6.0 Rekorlar Kırıyor


22 Kasım 2010 Pazartesi 09:10
CompactFlash 6.0 Rekorlar Kırıyor

Günümüzde kullanılan CF kartlar Ultra DMA Mode 6 standardını destekliyor. Bunun anlamı saniyede 90 MByte hızında veri transfer oranına ulaşması. Yeni geliştirilen CF 6.0 buna karşın Ultra DMA 7 modunu destekliyor.

48 bit adresleme ile birlikte çalışan CF 6.0 bu sayede saniyede 167 MByte’lık bir veri transfer hızına ulaşabiliyor (Hızına Yetişen Yok).

 

CF 6.0’ın diğer bir özelliği yeni komut setlere sahip olması. NAND bloklarını hızlı bir şekilde temizleyen yeni bir komut seti sayesinde, cihazın performansı olumlu yönde etkileniyor. Öyle ki CF 6.0 ürünlerinde performans dalgalanması görülmeyecek.

Buna ek olarak yeni nesil CF kartlarında ısı dengesizliği de yaşanmayacak. Ürünler aşırı ısınma göstermeyecek. Bu da kullanılan cihazlara zarar vermeyecek anlamına geliyor.

::CF kartları en çok hangi ürünlerde kullanıyorsunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CompactFlash 6.0 Rekorlar Kırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CompactFlash 6.0 Rekorlar Kırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CompactFlash 6.0 Rekorlar Kırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "